Гендиректора суспільного мовника Грузії звільнили через упереджену редакційну політику
Гендиректора суспільного мовника Грузії звільнили через упереджену редакційну політику
Таке рішення Рада піклувальників прийняла на засіданні 4 березня, де обговорювалися висунуті колишнім начальником Інформаційної служби Першого каналу суспільного мовника Хатуною Бердзенівшілі обвинувачення генеральному директору.
У кінці минулого тижня Бердзенівшілі звинуватила генерального директора мовника у втручанні в редакційну політику Інформаційної служби після того, як Бараташвілі звільнив її з займаної посади. За словами Бердзенівшілі, Георгій Бараташвілі вимагав від неї висвітлення новин на користь уряду. Бараташвілі спростував ці звинувачення.
На закритому засіданні 4 березня Рада піклувальників вислухала обидві сторони, після чого Георгій Бараташвілі був звільнений з посади гендиректора. Його обов'язки, за інформацією Першого каналу, тимчасово буде виконувати співробітник менеджменту каналу Георгій Бакрадзе.
Голова Ради піклувальників Леван Гахеладзе заявив, що Рада «зобов'язана захистити мовник від можливого політичного впливу і забезпечити його репутацію мовник». Він також назвав безвідповідальним «створення кризового становища» в умовах, коли «у відношенні мовника здійснюється багатосторонній тиск». У той же час він заявив, що це рішення не повинно інтерпретуватися, як спроба втручання в кадрові питання з боку Ради піклувальників.
Бараташвілі був обраний на посаду генерального директора радою піклувальників після того, як його попередник Гія Чантурія пішов у відставку за власним бажанням.
Також зазначимо, що це не перші нарікання на обмеження свободи мовника. На початку 2013 року уряд Грузії почав розробляти законопроект, який передбачає внесення змін до закону Грузії «Про мовлення». Якщо він вступить в силу, над суспільним мовником країни встановиться повний контроль з боку політичних сил.
Також наприкінці минулого місяця парламентська асамблея Ради Європи заслухала і затвердила резолюцію про стан свободи ЗМІ в Європі, яка була підготовлена комітетом з культури, науки, освіти та ЗМІ.
У текст цієї резолюції були внесені два пункти про стан ЗМІ в Грузії, які піддають різкій критиці політику нового уряду на чолі з прем'єр-міністром Бідзіною Іванішвілі.
Джерело: Эхо Кавказа