У блоці Суспільного у телемарафоні «Єдині новини» за 20 листопада було 42 порушення стандартів

У блоці Суспільного у телемарафоні «Єдині новини» за 20 листопада було 42 порушення стандартів

21:56,
29 Листопада 2022
2690

У блоці Суспільного у телемарафоні «Єдині новини» за 20 листопада було 42 порушення стандартів

21:56,
29 Листопада 2022
2690
У блоці Суспільного у телемарафоні «Єдині новини» за 20 листопада було 42 порушення стандартів
У блоці Суспільного у телемарафоні «Єдині новини» за 20 листопада було 42 порушення стандартів
Найбільше порушували стандарт достовірності, зокрема озвучуючи в ефірі посилання на сторінки в твітері, фейсбуку, на телеграм-канали.

20 листопада у спільному телемарафоні «Єдині новини» Суспільне у своєму блоці допустило 42 порушення стандартів. Із них 27 були порушенням стандарту достовірності інформації, Інші стандарти порушували менше: стандарт точності — 6 разів, відокремлення фактів від думок — 4 рази, повноти — 3 рази і двічі стандарт доступності подачі інформації.

Про це йдеться у «Моніторингу спільного телемарафону "Єдині новини" за 20 листопада», яке для «Детектора медіа» проводить Ігор Куляс.

«Стандарт достовірності порушували дуже багато (тим більш як для суспільного мовника) — 27 разів. 8 із них — це були посилання на сторінки в твітері, фейсбуку, на телеграм-канали. У сюжеті Дарина Сидоренко навіть менеджера Суспільного Михайла Сваричевського цитувала з фейсбук-сторінки. Невже важко було хоча би телефоном набрати свого ж менеджера? У прямому ввімкненні Дарини Пасічник вся інформація подавалася з телеграм-каналу «Енергоатому» і з твітера МАГАТЕ. В чому був сенс вмикати кореспондентку із Запоріжжя, щоб вона розповіла, про що написав у себе в телеграм-каналі «Енергоатом», а про що написала у себе в твітері МАГАТЕ?»», – йдеться у статті.

Ігор Куляс зафіксував, що було  11 узагальнених розмитих псевдопосилань на організації («як сказали нам в “Укрзалізниці”»«за інформацією Дніпропетровської військової адміністрації»«про це повідомили у міській раді»«про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій»«про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції»«у Міністерстві енергетики запевняють»). Було розмите посилання на медіа: «Про це у жовтні повідомляли британські ЗМІ з посиланням на видавництво». Було кілька абстрактних посилань. Чотири — лише в одному прямому ввімкненні Оксани Хлєбус («наскільки відомо», «відомо» і навіть таке «наскільки відомо мені». Звідки що відомо?). Ведучий Анатолій Єрема сказав: «і ще також було повідомлення».

Тричі робили узагальнені псевдопосилання на авторство думки: «Люди говорять, що вони потерплять»«Також аналітики зазначають, що під командуванням Суровікіна російська армія стала більш якоюсь організованою»». «Військові кажуть, що готові дати ворогу відсіч».

Ігор Куляс виявив, що у блоці Суспільного були невідповідності між картинкою і текстом, невдало «ілюстрували» прямі ввімкнення кореспондентів, архівне бекграундове відео про херсонську філію Суспільного під час окупації не було позначене датами, хоча показували конкретні події.

«Дуже халтурно з тематичними титрами працювала редакція цього дня: «Пояг до перемоги»«вистака». Невже ніхто не перевіряє титри перед їх видачею в ефір?», – зазначив Ігор Куляс.

Він також вважає, що новинна складова блоку Суспільного була цього дня слабкою: лише два репортажні сюжети з 15 сюжетів загалом і три прямі ввімкнення. Трохи балансували цю ситуацію гостьові студії, де побувало 12 ньюзмейкерів із 26 гостей загалом. Другий випуск новин о 15-й годині взагалі складався майже з суцільних повторів, оновлено було лише пару коротких інформацій.

У блоці Суспільного цього дня не було ні проявів політичного піару, ні ворожих наративів, ні токсичних медійних персонажів.

Нагадаємо, в ефірному блоці Суспільного телемарафону «Єдині новини» за 27 серпня 2022 року виявили рекордну кількість порушень стандартів. При тому це менше за інші канали.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Хомо Крітікус
15:24 / 01.12.2022
Куляс *пише про безособові посилання Журналісти Суспільного *продовжують використовувати безособові посилання Повторюється: нескінченно Хтось тут тупий. Або Куляс, або журналісти, або читачі Детектора які сприймають цю "діяльність" серйозно
Навіщо це писати вже роки три?
15:04 / 01.12.2022
Я три останні роки читаю тут одне і те саме, і роками ньюзрум Суспільного продовжує брати новини з соцмереж, це роблять зараз всі журналісти України, причому ніхто не перевіряє ці телеграм помийки. Якось УП написала новину з посиланням на телеграм-канал нібито Давіда Хіміка з Азову, коли ті ще сиділи на Азовсталі. Я туди заради цікавості зайшла, і, як на мене, це була типова телеграм-помийка. Промовчу про хвилю богохульства під час ніби-то сидіння в Азовсталі і пропагування язичеських цінностей, розповідей про своє наркодилерство і плани стати порноактором (класні думки у визначений і, можливо, останній момент свого життя, правда?) - на самого азовця там вказувала лише одне фото і... все. Жодних відеозверненнь, голосових повідомлень, канал з 11 тис. підписників модерувало аж 5 жіночок. Спершу вони забанили всіх, хто поцікавився, чи не сталася у автора переоцінка цінностей, враховуючи обставини, потім вони забанили всіх, хто написав про свої християнські погляди в темі про бога, яку самі ж і створили, а мене забанили після питання де докази, що канал належить автору, і чому на ньому збирають кошти постійно, навіщо збирати кошти окремому бійцю, який навіть не постраждав, якщо є збори більш централізовані, і де нормальні звіти за зібрані кошт (попереднім звітом була підфотошоплена картинка, де цей Хімік ніби-то переводить гроші на рахунок Азову, але і з того що? де звіт про витрати?). І це джерела новин для журналістів. Частково проблема в тому, що редакції жлобляться наймати велику кількість журналістів і добре хм платити, натомість одному журналісту ставлять нереальні задачі по кількості матеріалів на день, що змушує його використовувати телеграм-помийка. Навіщо така журналістика? І навіщо така критика? Без глобальних фінансово-, а головне менеджерських, змін ще просто звітування перед донорами та імітація.
Вокобуляризм
10:20 / 30.11.2022
" Найбільше порушували стандарт достовірності, зокрема озвучуючи в ефірі посилання на сторінки в твітері, фейсбуку, на телеграм-канали." - засилля інформації з інших ресурсів то є ще один доказ того, що в Суспільному нема журналістів, які самі їздять на місце події, самі бачать, самі знімають, монтують і розповідають своїми словами. І останнє нагородження грамотами Верховної Ради тільки завсігдатаїв ньюзруму з мозолями на дупах ще одне тому підтвердження.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду