У блоці Суспільного у телемарафоні «Єдині новини» за 20 листопада було 42 порушення стандартів
У блоці Суспільного у телемарафоні «Єдині новини» за 20 листопада було 42 порушення стандартів
20 листопада у спільному телемарафоні «Єдині новини» Суспільне у своєму блоці допустило 42 порушення стандартів. Із них 27 були порушенням стандарту достовірності інформації, Інші стандарти порушували менше: стандарт точності — 6 разів, відокремлення фактів від думок — 4 рази, повноти — 3 рази і двічі стандарт доступності подачі інформації.
Про це йдеться у «Моніторингу спільного телемарафону "Єдині новини" за 20 листопада», яке для «Детектора медіа» проводить Ігор Куляс.
«Стандарт достовірності порушували дуже багато (тим більш як для суспільного мовника) — 27 разів. 8 із них — це були посилання на сторінки в твітері, фейсбуку, на телеграм-канали. У сюжеті Дарина Сидоренко навіть менеджера Суспільного Михайла Сваричевського цитувала з фейсбук-сторінки. Невже важко було хоча би телефоном набрати свого ж менеджера? У прямому ввімкненні Дарини Пасічник вся інформація подавалася з телеграм-каналу «Енергоатому» і з твітера МАГАТЕ. В чому був сенс вмикати кореспондентку із Запоріжжя, щоб вона розповіла, про що написав у себе в телеграм-каналі «Енергоатом», а про що написала у себе в твітері МАГАТЕ?»», – йдеться у статті.
Ігор Куляс зафіксував, що було 11 узагальнених розмитих псевдопосилань на організації («як сказали нам в “Укрзалізниці”», «за інформацією Дніпропетровської військової адміністрації», «про це повідомили у міській раді», «про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій», «про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції», «у Міністерстві енергетики запевняють»). Було розмите посилання на медіа: «Про це у жовтні повідомляли британські ЗМІ з посиланням на видавництво». Було кілька абстрактних посилань. Чотири — лише в одному прямому ввімкненні Оксани Хлєбус («наскільки відомо», «відомо» і навіть таке «наскільки відомо мені». Звідки що відомо?). Ведучий Анатолій Єрема сказав: «і ще також було повідомлення».
Тричі робили узагальнені псевдопосилання на авторство думки: «Люди говорять, що вони потерплять». «Також аналітики зазначають, що під командуванням Суровікіна російська армія стала більш якоюсь організованою»». «Військові кажуть, що готові дати ворогу відсіч».
Ігор Куляс виявив, що у блоці Суспільного були невідповідності між картинкою і текстом, невдало «ілюстрували» прямі ввімкнення кореспондентів, архівне бекграундове відео про херсонську філію Суспільного під час окупації не було позначене датами, хоча показували конкретні події.
«Дуже халтурно з тематичними титрами працювала редакція цього дня: «Пояг до перемоги», «вистака». Невже ніхто не перевіряє титри перед їх видачею в ефір?», – зазначив Ігор Куляс.
Він також вважає, що новинна складова блоку Суспільного була цього дня слабкою: лише два репортажні сюжети з 15 сюжетів загалом і три прямі ввімкнення. Трохи балансували цю ситуацію гостьові студії, де побувало 12 ньюзмейкерів із 26 гостей загалом. Другий випуск новин о 15-й годині взагалі складався майже з суцільних повторів, оновлено було лише пару коротких інформацій.
У блоці Суспільного цього дня не було ні проявів політичного піару, ні ворожих наративів, ні токсичних медійних персонажів.
Нагадаємо, в ефірному блоці Суспільного телемарафону «Єдині новини» за 27 серпня 2022 року виявили рекордну кількість порушень стандартів. При тому це менше за інші канали.