У День пам'яті жертв голодоморів в Україні Суспільне покаже документальні фільми

У День пам'яті жертв голодоморів в Україні Суспільне покаже документальні фільми

13:47,
26 Листопада 2022
2234

У День пам'яті жертв голодоморів в Україні Суспільне покаже документальні фільми

13:47,
26 Листопада 2022
2234
У День пам'яті жертв голодоморів в Україні Суспільне покаже документальні фільми
У День пам'яті жертв голодоморів в Україні Суспільне покаже документальні фільми
Тематичні програми транслюватимуть на телеканалі «Суспільне Культура», місцеві телеканали Суспільного та на сайті «Суспільне Новини».

26 лютого, у День пам'яті жертв голодоморів в Україні, Суспільне у різних проєктах покаже історію про репресивну політику сталінської влади щодо України та мільйони людей, які стали жертвами навмисного голоду.

На телеканалі «Суспільне Культура» вийдуть в ефір:

О  22:05 — документальна стрічка «Бабусю, розкажи про Голодомор» режисерок Олени Зашко та Анни Єресько. У проєкті розповідають про трьох жінок, котрі вижили під час Голодомору 1932–1933 років. Історії жінок розказані крізь призму спогадів їхніх нащадків. Як зазначають авторки фільму, важливо не забувати про жахливу трагедію й намагатися зберегти історичну пам’ять, передаючи з покоління в покоління розповіді про події 1930-х років.

О 19:00 – документальний проєкт режисерки Суспільного Сніжани Потапчук «Діти великого голоду». У стрічці жителі селища Оржиця на Полтавщині розкажуть і покажуть, як пережили трагедію 1930-х років, коли були дітьми. Чим вони харчувалися та де переховували їжу? Їхні свідчення унікальні, бо можемо дізнатися правду про жахливу трагедію Голодомору від очевидців.

О 17:20 ведуча Оля Носко у програмі «Ідемо в музей. Національний музей Голодомору-геноциду» розповість про те, як сталінська влада влаштувала один з найжахливіших злочинів проти людства у минулому сторіччі — Голодомор.  У програмі — причини такого нелюдського ставлення до українців та наслідки кровожерливої політики радянської влади. За оцінками істориків, кількість жертв сягає від 7 до 10 мільйонів людей, точну цифру загиблих важко встановити, оскільки не всі селяни мали документи, а більшовики старанно приховували правду про свої криваві злочини.

О 16:00 відбудеться хвилина мовчання та всеукраїнська акція «Запали свічку».

О 16:05 — документальна передача «Вбиті голодомором: реальна кількість жертв та докази штучності» розповідає про те, як жертви Голодомору в Україні стали політичним інструментом. Одні цілеспрямовано їх занижують, а інші — завищують. Скільки ж насправді загинуло від Голодомору і чи був він штучним? Проєкт Радіо Свобода на основі наукових відкриттів спростовує міфи і наводить докази. 

О 18:00 — «Духовні скарби. 35 хорових концертів Дмитра Бортнянського» — це проєкт про унікальний запис усіх 35 концертів Бортнянського в українській транслітерації, зокрема чотири хорові концерти: № 4, 15, 32, 34, покликані підтримати та популяризувати українське мистецтво. Духовна музика видатного композитора у виконанні Національної заслуженої академічної капели «Думка». Концерт був записаний на території національного заповідника «Софія Київська».

О 19:55 — показ художнього фільму «Поводир» режисера і сценариста Олеся Саніна. «Поводир, або Квіти мають очі» — це історичний драматичний фільм про мандри радянською Україною американського хлопчика та сліпого кобзаря, якого він супроводжує. Їхня подорож відбувається в роки колективізації та Голодомору. Фільм висувався від України на «Оскар» та був представлений на багатьох міжнародних кінофестивалях.

Місцеві телеканали Суспільного Мовлення 

Команда регіонального мовлення Суспільного готує низку історій від очевидців голодоморів та інтерв’ю з істориками й експертами для всеукраїнського телепроєкту «Суспільне. Спротив», які виходитимуть упродовж 25–27 листопада. Над ним працюють журналісти мовника у всіх регіонах країни. 

26 листопада о 12:00 та 16:00 відбудеться хвилина мовчання.

У День пам’яті жертв голодоморів команда Суспільного згадуватиме й аналізувати трагічну сторінку української історії у дайджестах «Суспільне. Спротив», які підготували «Суспільне Чернівці», «Суспільне Чернігів» та «Суспільне Полтава». 

Суспільне Новини

О 16:00 відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку», в межах якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку у своєму вікні. 

Журналісти сайту «Суспільне Новини» висвітлюватимуть акцію з різних регіонів України, а також інші тематичні заходи, присвячені пам’яті жертвам голодоморів в Україні.

Нагадаємо, Суспільне щороку у День пам'яті жертв Голодомору показує тематичні програми і фільми. У 2020 році «UA: Перший» показав фільм власного виробництва «Діти Великого голоду».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Ігор
14:00 / 26.11.2022
Уникають казати, що саме руками і під керівництвом України (Брежнєва Хрущова Кучми) створений весь комуняцкий жах після Другої Світової. Створені і продані ракети і літаки, якими нас вбивають. Продана вся енергетична схема України. На кордонах рідні гауляйтери, рідна пропаганда тримають у концтабірній покорі. Українці були виконавцями перевиконуючи план по зерну у 1933х, зараз по надходженням податків. Привели православну секту і створили Московію. Центр всього Зла.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду