Гендиректор ОТР не вірить у незалежне телебачення

12:12,
27 Червня 2013
1753

Гендиректор ОТР не вірить у незалежне телебачення

12:12,
27 Червня 2013
1753
Гендиректор ОТР не вірить у незалежне телебачення
Суспільному телебаченню Росії нещодавно виповнився місяць. Із цього приводу кореспондент російської служби BBC Олексій Тимофєйчев спілкувався з генеральним директором ОТР Анатолієм Лисенком.

В інтерв'ю пан Лисенко пояснив, чому протягом першого місяця телеканал піддався критиці з боку журналістів, чому його звинувачували в цензурі й неактуальності та висловив свої погляди на громадське телебачення в принципі, а також на майбутнє безпосередньо ОТР.

«Ні, це – абстракція. Я завжди кажу своїм студентам, що вони можуть робити незалежне телебачення. Купуйте камеру, зробіть передачу і показуйте вдома. Тільки за однієї умови – камера має бути куплена на ваші гроші. Однак, якщо ви купили її на гроші дружини або батьків, і показуєте матеріали, що критикують дружину або батьків, це вже не є незалежним телебаченням. Хіба телебачення може бути незалежним від глядача?», – відповів Лисенко на питання про те, чи вірить він у незалежні телеканали.

Також кореспондент запитав про ставлення керівництва ОТР до критичних відгуків, зокрема щодо того, що влада має вплив на громадське телебачення.

«Ви знаєте, взагалі досить туманно і незрозуміло, що таке громадське телебачення... Мені здається, що це таке телебачення, яке працює в інтересах суспільства. Справа не в тому, хто кого призначає. Втім, керівника BBC теж призначає Королева за поданням прем'єр-міністра. Так що, можна сказати, що це не суспільне телебачення? Ні. BBC для всіх нас є своєрідним прикладом громадського телебачення і радіо. Нерозумно абсолютизувати зовнішні ознаки. Головне в суспільному телебаченні – виконання запитів [суспільства]. Ми цим керуємося.

Якщо говорити про фінансування, то, наприклад, BBC збирає спеціальний платіж. Але яка тут принципова різниця [з ОТР]? Адже ті гроші, які отримує ОТР, це не гроші Путіна і Медведєва, які нам у коридорі видають у конверті. Це фінансування через державний бюджет, затверджене законом. Це ж гроші громадян», – сказав гендиректор ОТР.

Нагадаємо, що мовлення ОТР почалося 19 травня. Одразу після виходу в ефір програми телеканалу були розкритиковані колегами з інших мас-медіа. Пізніше відбувся скандал, коли журналісти ОТР вирішили звільнитися через цензуру, пов'язану з невиходом в ефір жартівливого сюжету про розлучення Володимира Путіна. Проте Лисенко заперечував, що це був прояв цензури.

Джерело: BBC, Суспільне мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Радио Свобода
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду