PBS NewsHour продовжує боротися з фінансовими труднощами

15:16,
8 Липня 2013
1708

PBS NewsHour продовжує боротися з фінансовими труднощами

15:16,
8 Липня 2013
1708
PBS NewsHour продовжує боротися з фінансовими труднощами
Провідна програма новин суспільного телебачення США PBS NewsHour існує вже понад 38 років, і досі виправдовувала свій телевізійний формат. Але зараз вона переживає кризу фінансування. Майбутнє її в сучасному форматі ставиться під сумнів.

Вперше програма піддалася критиці у травні 2012 року в доповіді, підготовленій Фондом Білла і Мелінди Гейтс – одним із основних спонсорів програми в останні роки, висновком якої була констатація того, що програма потребує «агресивної модернізації виробництва новин».

У доповіді підкреслювалася необхідність масштабної реорганізації, яка включала б розробку нових цифрових платформ і зосереджували діяльність редакції саме на них. Також там зазначалося, що комерційна компанія MacNeil/Lehrer Productions, яка співпродюсує NewsHour для PBS, має забезпечити належну прозорість прийняття рішень (компанією керують Джим Лерер і Роберт Макнейл; другий співпродюсер програми – вашингтонська станція суспільного мовлення WETA).

Тиск обставин, з яким стикнулася NewsHour не є унікальним випадком.

«Кожен традиційний засіб масової інформації стикається сьогодні з необхідністю глибоких змін, пов’язаних із революцією споживання людьми масмедійного продукту. Вони мають зрозуміти, як глибше зануритись в сучасну аудиторію й об’єднатися з глядачами. Це треба робити шляхом встановлення стабільного контакту з аудиторією й давати їй мультимедійну інформацію. Вони більше не можуть бути просто ТВ-шоу», – каже колишній керівник CNN і нинішній директор Школи медіа та зв’язків з громадськістю Вашингтонського університету Френк Сесно (Frank Sesno). Пан Сесно також сказав, що «відчайдушно» бажає NewsHour успіху.

Велика кількість організацій швидко взяли курс на адаптацію до умов ринку, оснащуючи виробництво недорогими відеокамерами з метою скорочення витрат на збір новин й інвестуючи в мобільні й онлайн-платформи.

Через рік після доповіді Фонд Гейтса, який у 2008 році виділив для NewsHour $3,56 млн в якості трирічного гранту на покриття видатків на охорону здоров’я, може знову стати спонсором програми. Прес-секретар фонду Крістофер Вільямс (Christopher Williams) повідомив, що хоча та доповідь була консультацією, а не приводом для подальшого фінансування, проте це цілком можливо.

Прес-секретар NewsHour Енн Белл (Anne Bell) повідомила, що дослідження Фонду було корисним, додавши, що багато рекомендацій було втілено і що активність програми в інтернеті та соціальних мережах зокрема різко зросла. Проте стан корпоративних фондів програми весь час продовжує погіршуватися, в результаті чого компанія-продюсер наразі має фінансову «діру» розміром близько $7 млн при загальному річному бюджеті $28 млн.

Чотири рази за останні місяці компанія MacNeil/Lehrer Productions просила керівництво PBS про екстрене вливання $1 млн, щоб вони могли оплатити рахунки NewsHour. За інформацією співробітників NewsHour, таким чином їм вдалося отримати щонайменше $3 млн. Пані Белл сказала, що шоу зможе закрити фінансовий рік з «відносно невеликим технічним дефіцитом».

Керівник NewsHour Бет Хопп (Beth Hoppe) заявила, що PBS відмовляється коментувати інформацію щодо фінансування окремих проектів, але зазначає, що мовник контролює ситуацію, щоб NewsHour могла виконувати хоча б свої базові функції. Працівники NewsHour зазначають, що PBS наразі інвестує в нові проекти.

Нагадаємо, нещодавно було закрито два регіональні офіси програми – в Денвері та Сан-Франциско. Це було безпрецедентне в історії шоу масове звільнення персоналу.

«Вони мали провести скорочення чотири чи п'ять років тому, тому що дефіцит накопичується та паралізує редакцію», – прокоментував ситуацію колишній кореспондент програми Теренс Сміт (Terence Smith).

Джерело: The New York Times

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
KPBS
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду