Суспільному необхідна підтримка для розробки та запуску власної ОТТ-платформи – Світлана Остапа
Суспільному необхідна підтримка для розробки та запуску власної ОТТ-платформи – Світлана Остапа
2 квітня голова наглядової ради Суспільного мовника Світлана Остапа взяла участь у міжкомітетських слуханнях Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин на тему: «Про забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України».
Про це повідомив корпоративний сайт Суспільного.
У виступі Світлани Остапи йшлося про інфраструктурні проблеми доступу до програм Суспільного мовника в АР Крим, на окупованих територіях Донбасу та у прикордонних районах України.
«Щоб закрити території, які межують з ОРДЛО та Кримом, українськими програмами, потрібно розглянути альтернативні — неефірні способи поширення телерадіопрограм українських мовників — це кабельні мережі, IPTV та OTT. Але для цього потрібне глибше інтернет-проникнення, покриття інтернет-мережею віддалених населених пунктів, зокрема сіл та зон у першу чергу з високою щільністю заселення.
Необхідна підтримка Суспільному для розробки та запуску власної ОТТ-платформи, а також (як варіант) поширення норми про Універсальну програмну послугу на ОТТ-провайдерів. Адже нині вона стосується тільки кабельників. Зрештою, це можуть бути навіть локальні мережі в межах населених пунктів або ОТГ з одним центральним вузлом зв’язку, куди, скажімо, через інтернет будуть подаватися сигнали радіопрограм Суспільного, а потім мережею роздаватися по домогосподарствах», — заявила голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа.
У заході також взяли участь запрошені народні депутати України, віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, Заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, Голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк, Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та інші.