Суспільне має не лише боротися з фейками, а й розвивати медіаграмотність і критичне мислення – Аласанія

Суспільне має не лише боротися з фейками, а й розвивати медіаграмотність і критичне мислення – Аласанія

16:30,
17 Лютого 2021
3391

Суспільне має не лише боротися з фейками, а й розвивати медіаграмотність і критичне мислення – Аласанія

16:30,
17 Лютого 2021
3391
Суспільне має не лише боротися з фейками, а й розвивати медіаграмотність і критичне мислення – Аласанія
Суспільне має не лише боротися з фейками, а й розвивати медіаграмотність і критичне мислення – Аласанія
Суспільний мовник просуватиме свої ідеї та цінності за допомогою якісного просвітницько-розважального контенту.

Стратегія Суспільного мовника полягатиме не тільки  у боротьбі з фейками, а також у розвитку медіаграмотності силами Академії суспільного мовлення та критичного мислення аудиторії.

Про це 17 лютого сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія під час онлайн-семінару «Протидія дезінформації: європейські підходи та стандарти». Захід організований проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

За словами Зураба Аласанії, Суспільний мовник просуватиме свої ідеї та цінності за допомогою якісного контенту, який вироблятиме телерадіокомпанія власними силами чи замовлятиме на аутсорсі.  Цей контент має просувати західні європейські та українська демократичні цінності.

«Це означає якісні новини, базовані виключно на фактах, і велика кількість продукту, що мав би не тільки інформаційний, а просвітницько-розважальний  характер», – зазначив голова правління НСТУ.

Він вважає, що  світосприйняття його покоління сформоване не стільки «Голосом Америки», скільки умовним Голлівудом, тобто йдеться про кіно, серіали, мультфільми, віртуальні ігри.

Зураб Аласанія розповів, як Суспільне розвиває критичне мислення аудиторії, зокрема під час прямоефірного суспільно-політичного токшоу «Зворотний відлік».

«Аналітики компанії Vox Ukraine, які не є журналістами чи ведучими, були присутні під час програми "Зворотний відлік" і відразу ж перевіряли заяви політиків – правда це чи політик прикрасив. Політики в ефірі не могли обурюватися. Глядачеві це подобалося, і на цьому прикладі він зрозумів, що будь-яку інформацію потрібно перевіряти», – сказав пан Аласанія.

За словами Зураба Аласанії, врешті політики все рідше почали давати згоду на участь в ефірі.

«Ми знаходимо інші інструменти», – додав він.

Наразі на «Зворотному відліку» завжди присутній Максим Скубенко – редактор фактчекінгового проєкту Vox Check та аналітик. Він продовжує перевіряти інформацію, яку озвучують гості.

Також Зураб Аласанія зазначив, що Суспільний мовник нарощує довіру, що показало соціологічне дослідження, яке НСТУ за підтримки донорів провела у 2020 році.

Відповідно до результатів дослідження українці здебільшого довіряють телеканалу Суспільного, який дивляться: рівень довіри 63,1%. Найбільше аудиторія Суспільного довіряє телевізійним новинам НСТУ – 62,1%. Хоча довіра до інформаційних матеріалів на сайті (61,5%) та радіостанціях (59,5%) майже на цьому ж рівні.

Пан Аласанія пояснив, що довіра до каналу завжди асоціюється з новинами. Її заслуговують у довгому процесі, коли аудиторія порівнює одну і ту ж саму інформацію, яку подають на різних каналах.

«У часи форс-мажору наша аудиторія значно зростає. Коли стається щось погане, до нас підключаються», – сказав Зураб Аласанія і додав, що НСТУ йде шляхом суспільного мовника Японії, який найбільше дивляться під час землетрусів.

Нагадаємо, Світлана Остапа у статті «Не шокувати, а допомогти вижити: як у Японії Суспільне висвітлює стихійні лиха» написала про те, як суспільний мовник Японії NHK працює під час природних катастроф.

Додамо, що за чотири роки зросла частка глядачів, готових платити за контент Суспільного. Дослідження засвідчило, що зросла частка українців, готових платити за контент, «створений в інтересах суспільства»: 18,2% у 2020 році проти 9% у 2017 році.

Фото: пресслужба Суспільного

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
groorge
14:50 / 21.04.2024
values are relative to control finpecia usa
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду