До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні Суспільне покаже проєкти та фільми

До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні Суспільне покаже проєкти та фільми

15:01,
16 Лютого 2021
4644

До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні Суспільне покаже проєкти та фільми

15:01,
16 Лютого 2021
4644
До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні Суспільне покаже проєкти та фільми
До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні Суспільне покаже проєкти та фільми
20 лютого, в День пам'яті Героїв Небесної Сотні, суспільні телеканали транслюватимуть добірку передач і фільмів, присвячених подіям Революції Гідності.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

«UA: Перший» покаже:

О 6:00 – документальний фільм «Майдан гідності», який розповість про три революції, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року.

О 9:05 — документальна передача «Чорні тіні Майдану» — розслідування, яке відтворює події доби 19-20 лютого 2014 року, протягом якої було вбито 56 мирних демонстрантів. Творці стрічки не просто демонструють хронологію трагедії, а й проводять перевірку наявних версій із залученням експертів (криміналістів, лікарів, балістів, снайперів тощо) щодо того, хто і як вчинив цей страшний злочин. 

О 10:05 та о 19:55 – документальний фільм «Жінки Майдану (Жіночі обличчя революції)». Це фільм про відважний внесок жінок під час Революції Гідності у 2013–2014 роках, їхню самовідданість та небезпеку, на яку вони наражалися.

Об 11:10 та о 21:25 документальна передача «Генерація Майдану. Рік революції та війни» розповість про події Революції Гідності та російської агресії проти України. Фільм виробництва студії BABYLON’13 розповідає про те, як українці відстоювали право на незалежність України на Майдані й зупиняли «російську весну». 

О 12:00 хвилиною мовчання вшанують подвиг учасників Революції Гідності та пам'ять героїв Небесної Сотні; після цього продовжиться показ документальної передачі «Генерація Майдану. Рік революції та війни». 

О 14:10 – прем'єра документального фільму власного виробництва  «Майдан. Шість літер нашої свободи». Стрічка, що складається з шести глав, розповість історії людей, чиї життя кардинально змінилися після Революції Гідності.

О 17:25 – документальний фільм «Майдан». Найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю з прав людини у Нюрнберзі 2015 року розповідає про хід Революції Гідності від перших мирних мітингів на Майдані Незалежності до кривавої розв’язки та боїв між міліцією та протестувальниками в лютому 2014 року.

«UA: Культура» покаже:

О 12:00 пам’ять про Героїв Небесної Сотні вшанують хвилиною мовчання.

Відразу після цього прем'єра документального фільму власного виробництва  «Майдан. Шість літер нашої свободи».

О 10:25 – документальний фільм власного виробництва суспільного мовника «Майдан Гідності» — історії про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-14 років. У зйомках фільму взяли участь відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані. Серед них — ведуча політичного токшоу «Зворотний відлік» Мирослава Барчук, політичний експерт Олексій Доній, ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, актор театру та кіно Євген Нищук, адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська, учасники гурту «ТНМК» Фоззі та Олег «Фагот» Михайлюта, учасник гурту «Мандри» Сергій Фоменко, бандурист і лірник Тарас Компаніченко та інші.

О 13:00 – документальна передача «Революція Гідності. Майдан. Спецпроєкт», яка відтворює хронологію початку Євромайдану та наступних двох місяців. Це спроба пояснити, як мирний мітинг перейшов у збройне протистояння та до яких жертв призвели злочинні дії проросійської влади.

О 14:00 — документальний фільм «Жіночі обличчя революції», в якому йдеться про українських жінок на тлі найбільш драматичних подій новітньої історії України. Повтор фільму о 16:50.

О 15:10 — «Генерація Майдану. Рік Революції та війни» — документальний фільм американського режисера Ендрю Ткача, який розповідає про події від початку Революції Гідності до першого року війни на сході України.

О 18:10 –  документальний фільм власного виробництва «Небесна сотня: шість років потому». Творці фільму поспілкувалися з двома родинами загиблих героїв: киян Кульчицьких і Чаплинських, що мешкають в Обухові. Як переживають втрату люди, чиї близькі загинули під час Революції, та що думають про ціну, яку довелось сплатити за захист цивілізаційного вибору. Повтор — о 23:00.

О 20:35 — фільм-розслідування «Чорні тіні Майдану». На Майдані за добу 19-20 лютого було вбито 56 мирних демонстрантів. Автори фільму, відтворивши в деталях всю хронологію подій тієї страшної доби разом з криміналістами, військовими та медиками, виявляють нові подробиці й неспростовні факти, які дають змогу критично оцінити версії та відповісти на головне питання: хто і чиїми руками скоїв це страшне вбивство.

Також протягом дня в ефірі «UA: Культура» звучатиме «Поезія Гідності» — митці та письменники читатимуть власні вірші, присвячені Героям Небесної Сотні, та ділитимуться пережитими емоціями того часу.

Нагадаємо, Суспільний мовник щороку у День Героїв Небесної Сотні показує цілий день тематичні фільми і спецпроєкти. 

18 лютого 2014 року. Автор фото: Олексій Фурман, сайт maidanmuseum.org

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду