Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт щодо призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт щодо призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ
16 грудня 2020 року парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на черговому засіданні більшістю голосів підтримав за основу і в цілому проєкт Закону №4413 про внесення змін до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами.
Водночас члени комітету не підтримати альтернативний законопроект №4413-1 «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України», автором якого є Юрій Павленко.
Представляючи законопроект №4413, заступниця голови Євгенія Кравчук зазначила, що правки основного законопроєкту є більш технічними, натомість альтернативний уже втручається у формування наглядової ради по суті.
За її словами, у разі прийняття проєкту закону, депутатські фракції і групи Верховної Ради поточного скликання не пізніше ніж за 2 місяці до спливу повноважень членами Наглядової ради, обраних депутатськими фракціями і групами попереднього скликання, зможуть делегувати нових членів з урахуванням вимог цього закону. «Після прийняття цього законопроєкту депутатські фракції і групи, які розформовані, або сформувались після делегування членів Наглядової ради НСТУ депутатськими фракціями і групами поточного скликання, не зможуть делегувати представників до Наглядової ради. Встановлюється строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ - п’ять років», – сказала вона.
Члени комітету від фракції «Європейська солідарність» Микола Княжицький та Володимир В’ятрович виступили категорично проти обох проєктів. На їхню думку, не можна змінювати законодавство в період перевиборів наглядової ради, не варто збільшувати термін повноважень до 5 років, бо це прив’яже членів наглядової ради до терміну повноважень парламенту. «Комітету цю колізію можна вирішити процедурою ad hoc, яка прописана в діючому законі про Суспільне мовлення, треба тільки прописати положення про цю процедуру», – сказав Микола Княжицький.
Заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко повідомив присутніх, що міністерство підтримує основний законопроект.
Голова наглядової ради АТ «НСТУ» Світлана Остапа зазначила, що вітає наміри усунути колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Суспільного.
«Водночас хочу нагадати, що наразі триває процес переобрання членів Наглядової ради, і будь-які спроби змінювати законодавство в цій частині можуть сприйматися як намір втрутитися в цей процес. Якщо перший проєкт пропонує більш технічні правки, то альтернативний повністю переписує процедуру обрання членів наглядової ради у період, коли це переобрання вже триває. Зауважу, що до чинної моделі ми прийшли після 10 років обговорень. Нашу чинну модель формування Наглядової ради НСТУ неодноразово називали однією з найкращих в Європі. У ній необхідно лише поправити невелику колізію з призначенням від фракцій та груп, а не переписувати повністю», – сказала вона. Голова наглядової ради наголосила на неприйнятних нормах альтернативного законопроекту, попросивши при голосуванні зважити на ці зауваження.
На підтримку основного проєкту виступив також заступник глави ЦЕДЕМ, медіаюрист Ігор Розкладай. За його словами, якщо парламент не встигне виправити колізію в законі найближчим часом, то може бути на кілька місяців заблокована робота наглядової ради, а відтак і всієї компанії АТ «НСТУ».
Нагадаємо, проєкт Закону №4413, авторами якого є Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Микита Потураєв, Олександр Абдуллін, Тетяна Циба та інші народні депутати, зареєстровано в парламенті 23 листопада 2020 року. А 8 грудня Юрій Павленко зареєстрував альтернативний законопроект №4413-1 «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України».