Голова парламенту Грузії підписав змінений закон «Про мовлення»

15:42,
31 Липня 2013
1721

Голова парламенту Грузії підписав змінений закон «Про мовлення»

15:42,
31 Липня 2013
1721
Голова парламенту Грузії підписав змінений закон «Про мовлення»
25 липня Давид Усупашвілі підписав змінений Закон Грузії «Про мовлення». Президент Міхаїл Саакашвілі вдруге не підписав законопроект, що подолав вето, після чого голова парламенту скористався повноваженнями, які йому надає стаття 68-та Конституції Грузії, підписавши закон. У той же день він був опублікований на веб-сторінці грузинського «Законодавчого вісника».

Прийняті зміни набувають чинності з моменту опублікування, хоча деякі пункти закону почнуть діяти з 1 січня 2014 року, зокрема ті, що стосуються суспільного мовлення.

Піклувальна рада суспільного мовника Грузії GPB зміниться в повному складі з 1 січня 2014 року, і буде укомплектована заново. Поки що працюватиме теперішній склад. Членів піклувальної ради оберуть терміном на 6 років.

З моменту опублікування закону набирає чинності положення про створення суспільного мовника Аджарії (Західна Грузія). За новим законодавством, телерадіокомпанія Аджарії буде сформована у вигляді юридичної особи публічного права під ім'ям Суспільного мовника Аджарії, який фінансуватиметься в обсязі 15% бюджету GPB. Зі свого боку, збільшується фінансування cуспільного мовника Грузії, розмір якого визначатиметься в обсязі мінімум 0,14% від ВВП Грузії попереднього року. У Суспільного мовника Аджарії буде своя наглядова рада, склад якої оберуть з 1 січня 2014 року.

Документ також передбачає набуття чинності принципів Must Carry і фінансову прозорість мовників.

Зміни до Закону «Про мовлення» розглядалися в парламенті Грузії з грудня 2012 року. У перший раз парламент затвердив проект змін до закону «Про мовлення» 31 травня, але президент не поставив свій підпис під документом. Парламент подолав президентське вето 94 голосами проти 9-ти на пленарному засіданні позачергової сесії 12 липня, проте президент наклав повторне вето.

Джерело: Грузия Online

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ossetia.ru (на фото: Д. Усупашвілі)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду