BBC обіцяє попереджати про використання неперевіреного контенту

15:36,
7 Серпня 2013
2845

BBC обіцяє попереджати про використання неперевіреного контенту

15:36,
7 Серпня 2013
2845
BBC обіцяє попереджати про використання неперевіреного контенту
За результатами дослідження, проведеного BBC Trust, 3/4 наданих користувачами аматорських зйомок, що використовувались у висвітленні подій арабської весни, не супроводжувались відповідними попередженнями про їх походження. Тепер BBC ввела правило про обов’язкове супроводження таких матеріалів попередженням.

Корпорація обіцяє попереджати глядачів кожного разу, коли в матеріалах використовуються фотографії або відео, надані представниками громадськості, автентичність яких редакція не мала можливості перевірити. Про це йдеться в доповіді BBC Trust, опублікованій у вівторок.

Керівництво BBC зазначає, що питання про необхідність попереджень було зачеплене після того, як було опубліковане дослідження висвітлення суспільним мовником подій арабської весни в червні 2012 року. Доповідь з результатами підготував колишній міжнародний оглядач Едвард Мортімер (Edward Mortimer). Він відзначив, що був дуже здивований, виявивши, що 74% від загальної кількості у 171 одиницю користувацьких зйомок, використаних у матеріалах BBC, не мали попередження про їх походження.

Насправді, у структурі BBC і раніше був підрозділ, який спеціалізується на перевірці автентичності чужого матеріалу перед його використанням. І швидше за все, зйомки подій арабської весни також проходили перевірку, проте це не згадувалось у самих матеріалах, зазначає Мортімер.

«З моменту публікації результатів дослідження, BBC прийняла нове формулювання для опису всіх користувацьких кадрів, де незалежна перевірка була неможлива або здійснювалася не в повному обсязі. Ми вважаємо, що це допоможе нашій аудиторії краще розуміти процес перевірки, якій підлягає весь контент такого роду», – сказано в доповіді BBC Trust.

Зараз суспільний мовник кожного разу попереджає глядачів про кадри, які редакція не змогла перевірити на 100%, пускаючи в ефір попередження приблизно такого змісту: «BBC не була в змозі повною мірою автентифікувати ці кадри, але, спираючись на наявну інформацію, ми схиляємося до того, що кадри справжні».

«Всі наші користувацькі матеріали проходять сувору перевірку – і це підкреслено в доповіді пана Мортімера. Але також він зазначає, що було б краще, якби ми повідомляли про результати перевірки своїм глядачам. Наразі ми прийняли нову редакцію для позначення користувацьких матеріалів, де незалежна перевірка не була можлива», – зазначає прес-секретар BBC.

Окрім того, BBC прийняв ряд нововведень для поліпшення процесу висвітлення міжнародних подій. Вони включають, наприклад, посилення принципів нейтральності та обо’язковість регулярної присутності редактора новин з Близького Сходу Джеремі Бовена (Jeremy Bowen) на засіданнях служби новин.

«На наш погляд, це дозволить нам правильно встановлювати пріоритети у висвітленні міжнародних подій», – кажуть представники керівництва BBC.

Джерело: The Guardian
 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду