19 жовтня – онлайн-дискусія «Потужний та фінансово-стабільний Суспільний мовник – невід’ємна частина демократичного суспільства»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
19 жовтня – онлайн-дискусія «Потужний та фінансово-стабільний Суспільний мовник – невід’ємна частина демократичного суспільства»
19 жовтня з 14:00 до 16:00 відбудеться онлайн-дискусія про результати та плани роботи Суспільного мовника в Україні.
Особливу увагу учасниці та учасники звернуть на важливість забезпечення фінансування АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» на 2021 рік і обговорять альтернативні моделі для забезпечення належного та сталого фінансування, вільного від політичного втручання, відповідно до стандартів Ради Європи.
Захід організовує Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики у співпраці з АТ «НСТУ» та проєктом «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».
Нагадаємо, що відповідно до стандартів Ради Європи модель фінансування суспільних мовників повинна відповідати таким принципам:
- мають існувати ефективні законодавчі гарантії фінансування;
- фінансування має здійснюватися на рівні, що відповідає визначеним завданням суспільного мовлення, виконанню його місії, та забезпечить високу якість контенту та довгострокове планування;
- фінансування не повинне залежати від політичного впливу.
До участі запрошені:
Микита Потураєв, Голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики
Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України
Світлана Остапа, Голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ»
Олена Литвиненко, Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні
Зураб Аласанія, голова правління ПАТ «НСТУ»
Маріус Драгомір, консультант Ради Європи (Угорщина)
Борис Бергант, Колишній віце-президент Європейської мовної спілки
Вадим Міський, секретар Наглядової ради ПАТ «НСТУ»
Ігор Розкладай, головний експерт з медійного права, заступник директора ЦЕДЕМ
Інна Гребенюк, членкиня Правління ПАТ «НСТУ»
Проєкт «Європейський Союз і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», що фінансується ЄС і Радою Європи, має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку.
Для контактної інформації: +380632617405, Oksana.TOTOVYTSKA@coe.int
Захід відбуватиметься у форматі Zoom-конференції. Трансляція буде також доступною на фейсбук-сторінці Медійні проекти Ради Європи в Україні. Для участі необхідно зареєструватися до 16 жовтня за посиланням.