«UA: Перший» до Дня захисника України покаже власний фільм про ветеранів російсько-української війни
«UA: Перший» до Дня захисника України покаже власний фільм про ветеранів російсько-української війни
14 жовтня, до Дня захисника України, о 20:00 на суспільному телеканалі «UA: Перший» і на каналі в YouTube відбудеться прем’єра фільму власного виробництва «Життя післязавтра».
Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
Авторка фільму – Євгенія Подобна, режисерка та співавторка фільму – Сніжана Потапчук.
У «Житті післязавтра» двоє головних герої. Олександр Терещенко — кіборг донецького аеропорту. На війні чоловік утратив обидві руки та одне око. Наразі Олександр є заступником міністра в справах ветеранів України. Вадим Свириденко — медик, який виходив з оточення в Дебальцевому та утратив усі чотири кінцівки. Нині Вадим обіймає посаду уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій.
За словами Євгенії Подобної, ідея зняти такий фільм виникла через те, що у суспільстві спостерігається неадекватне ставлення до захисників, які мають інвалідність. Тому творці фільму вирішили показати, що ветерани – це сильні люди, їх не потрібно жаліти.
«Навіть без ніг і без рук вони воїни. І воїни не де-юре, а по духу, де-факто. У фільмі ми показуємо, як вони живуть у побуті, що роблять і чого досягли за цей час. Навіть без рук ти можеш чистити зуби, писати книжки й варити каву та бути абсолютно щасливим у сімейному житті. Коли люди втрачають ноги чи руки, перші думки в них: «Як я буду жити завтра з таким тілом?» І хлопці на власному прикладі показують, що жити можна й треба. Тому наш фільм і називається «Життя післязавтра». Існує також стереотип, що, коли ти повертаєшся з таким пораненням, держава платить тобі мінімальну пенсію і просто забуває про тебе. Ці двоє хлопців стали тією самою «державою» і тепер допомагають, мотивують інших та змінюють ситуацію», – розповіла вона.
На думку Сніжани Потапчук, на шостий рік війни таких історій треба показувати більше.
«Ми працюватимемо в цьому напрямі, оскільки в Україні історій про ветеранів багато і їх треба витягувати на поверхню й екранізувати. Зокрема й для того, щоб ті хлопці й дівчата, які втратили здоров’я на передовій, не падали духом і знали, що завжди можна звернутися до своїх побратимів»,– зазначила вона.
Нагадаємо, до Дня Державного прапора «UA: Перший» показав фільм Євгенії Подобної «Мій прапор».
Додамо, у 2019 році до Дня захисника України «UA: Перший» показував спецпроєкти, тематичні концерти й документальні фільми, присвячені захисникам і захисницям. Наразі телепрограма на 14 жовтня «UA: Першого» формується.
Фото: пресслужби Суспільного