На участь в конференціях із обрання членів Наглядової ради НСТУ не подалися ВГО зі сфер науки та спорту

10:47,
31 Жовтня 2014
2620

На участь в конференціях із обрання членів Наглядової ради НСТУ не подалися ВГО зі сфер науки та спорту

10:47,
31 Жовтня 2014
2620
На участь в конференціях із обрання членів Наглядової ради НСТУ не подалися ВГО зі сфер науки та спорту
Станом на 28 жовтня до Нацради подано всього 35 заяв від всеукраїнських громадських об’єднань (ВГО), які мають намір взяти участь у конференціях із обрання членів Наглядової ради суспільного мовника. З них 20 заявок мають повний пакет документів. Про це зазначила начальник відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськістю та громадськими організаціями управління інформаційного забезпечення Національної ради Тамара Кравченко під час засідання чергового засідання робочої групи з розробки стратегії створення НСТУ 29 жовтня на Першому національному. За словами представника Нацради, жодної заяви не було подано від ВГО зі сфер науки та спорту.

Нагадаємо, саме 28 жовтня завершився строк прийому заяв. 14 жовтня 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила прийом заяв всеукраїнських громадських організацій для участі в конференціях, що мають обрати членів Наглядової ради суспільного мовника.

Тамара Кравченко зазначила, що враховуючи таку низьку активність ВГО у цьому процесі, Нацрада планує подовжити термін прийому заяв від ВГО на два тижні. Відповідно буде скорегований календарний план проведення конференцій та формування Наглядової ради. Таким чином, проведення конференцій буде завершено не наприкінці грудня 2014 року, як планувалося за попереднім планом, а у січні 2015-го.

Учасники засідання запропонували зробити відповідні оголошення про формування Наглядової ради НСТУ від ВГО в телерадіоефірах Першого національного, «Культури» та ОДТРК.

Також присутні заслухали інформацію тематичних робочих груп та плани подільної роботи. Зокрема координатор робочої групи №1 з доопрацювання програмної концепції та підготовка проектів сіток мовлення 2-х телеканалів та 3-х радіопрограм НСТУ, заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська розповіла, що була проведена внутрішня зустріч із залученням програмної дирекції НТКУ та ДТРК «Культура» та напрацьовані перші кроки. Вона подякувала представникам Рівненської, Харківської та Запорізької ОДТРК за те, що приєдналися до цієї робочої групи. «Звертаємося до усіх ОДТРК роботи свої пропозиції та брати активну участь. Ми очікуємо від вас до кінця тижня пропозиції щодо сіток мовлення 2-х каналів, пропозиції з жанровим розподілом та 5 найкращих програм», – сказала Дар’я.

Співкоординатор цієї групи, виконуючий обов’язки гендиректора НРКУ Анатолій Табаченко додав, що на радіо підготували пропозиції щодо програмної сітки мовлення на три канали, проекти сітки мовлення суспільно-політичного каналу УР-1, включаючи регіональне мовлення до 4-х годин, молодіжного каналу УР-2 («Промінь»), культурно-освітнього каналу УР-3 («Культура»). За його словами, в подальшому необхідно працювати над формуванням синхронної сітки мовлення на всій території України, враховуючи усі ресурси: ФМ, УКХ, середні хвилі, проводової мережі. «Для цього необхідна підтримка Держкомтелерадіо та Національної ради щодо забезпечення частотними ресурсами відповідно до потреб суспільного мовлення», – сказав Анатолій Табаченко.

Робоча група з технічного аудиту ресурсів структур майбутньої НСТУ повідомила, що готується технічне завдання, для завершення якого необхідно мати результати технічного аудиту ресурсів усіх структур. ОДТРК буде надана найближчим часом для проведення форма технічного аудиту.

Координатор робочої групи № 3 (питання частот та ліцензій), директор департаменту телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо Сергій Абрамов доповів, що триває робота щодо уніфікації частот. «Єдиною альтернативою для отримання необхідних частот для другого каналу телебачення є розвиток цифрового телебачення і розбудова додаткових мультиплексів. На це потрібен час та інвестиції. Ми будемо працювати у цьому напрямку», – сказав він. 

Співкоординатор групи, начальник юридичного управління НТКУ Олена Любченко запропонувала запросити на наступну зустріч представників (фахівців) УДЦР, Національної ради, УНДІРТ, Концерну РРТ (з метою пошуку нових, нестандартних підходів для вирішення питань виділення нових частот для потреб телерадіомовлення та покращення якості мовлення).

Член громадської ради при Держкомтелерадіо, заступник директора ТОВ «Телекритика» Світлана Остапа запропонувала анулювати цифрові ліцензії тих ТРО, які більше року не мовлять, і віддати їх суспільному мовнику.

Перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Лієв, координатор групи № 4 (питання організаційної структури) повідомив, що підготовлено форму для опитування усіх структур, і попросив заповнити її протягом тижня.

У планах роботи цієї групи: аналіз усіх даних, підготовка обмін інформації щодо європейського досвіду з питання організаційних структур суспільних мовників; підготовка перших пропозицій щодо організаційної структури НСТУ.  

Начальник управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо, Наталія Степанова, координатор робочої групи № 6 (Оперативне управління майном) зазначила, що 23 жовтня були відправлені запити для формування складу робочої групи. «До кінця дня просимо надати свої пропозиції. Від завтра пропозиції прийматися не будуть, робоча група працюватиме у складі тих представників, які вже подали ОДТРК.  Усім, хто зголоситься буде надіслано план дій», –сказала вона.

Координатори  робочої групи № 8 (Розробка та втілення промокампанії запровадження суспільного мовлення в Україні), заступник генерального директора НТКУ Вікторія Романова розповіла про план широкої промокампанії, який знаходиться в розробці. «Наразі концепція проекту включає дві складові: ефірна ротація відеороликів, присвячених популяризації суспільного мовлення, тлумаченню цінностей, тощо та розміщення інформаційних матеріалів на  веб-сайтах та соціальних медіа. Зараз ми пропонуємо партнерам: 13 готових та адаптованих роликів – синхрони керівників та представників Європейських суспільних мовників та 1 ролик ЄМС “Цінності суспільного мовлення”. Також  ми підготували пакет інформаційних матеріалів присвячених питанню суспільного мовлення, його сутності, цінностям, перевагам для суспільства тощо», – сказала вона.

Щодо розробки бренду суспільного мовлення (робоча група № 9) Вікторія Романова повідомила, що готується концепція двох конкурсів щодо розробки брендингу НСТУ. «Перший публічний конкурс на визначення назви. Ми привертаємо увагу та залучаємо широку громадськість для участі у конкурсі. У законі прописано офіційну назву нової юридичної особи публічного права НСТУ. Проте, на сьогодні немає назви мовника, яка увійде у кожну домівку та кожну родину. А другий конкурс на ідентичність суспільного: логотип, текстова ідентифікація (слоган, message), вудіо ідентифікація, брунд-бук. До участі у конкурсі запрошуються професійні дизайнери та агентства. Зараз готуються технічні завдання для обох конкурсів», – додала вона.

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія озвучив пропозицію від РПРМедіа/«Стоп цензурі!» щодо створення робочої групи №10 (питання законотворчості і лобіювання законодавчих змін). Учасники засідання зголосилися на цю пропозицію, координатором групи обрано юриста Інституту медіа права Ігоря Розкладая. Ця робоча група у співпраці з юридичними службами НТКУ, Держкомтелерадіо, Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення готуватиме законопроекти щодо змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» для внесення на розгляд Верховної Ради нового скликання. В законопроектах мають бути передбачені всі зміни до діючого Закону, які є нагальними для створення та діяльності НСТУ.

Також присутні вирішили запросити на наступну зустріч робочої групи з розробки стратегії НСТУ представників профспілок та ввести їх до тематичної робочої групи №4 щодо організаційної структури НСТУ.

У роботі робочої групи взяли участь представники НТКУ, НРКУ, каналу «Культура», ОДТРК (скайпом), Держккомтелерадіо, Нацради, громадських організацій та рухів, координатор проекту співробітництва НТКУ-BBC Russell Peasgood та інші.

Наступну зустріч робочої групи провести 18 листопада, на якій будуть представлені звіти тематичних робочих груп.

«Суспільне мовлення»

Фото Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду