До Дня Героїв Небесної Сотні «UA: Перший» і «UA: Культура» показуватимуть цілий день фільми і спецпроєкти

До Дня Героїв Небесної Сотні «UA: Перший» і «UA: Культура» показуватимуть цілий день фільми і спецпроєкти

11:27,
17 Лютого 2020
9095

До Дня Героїв Небесної Сотні «UA: Перший» і «UA: Культура» показуватимуть цілий день фільми і спецпроєкти

11:27,
17 Лютого 2020
9095
До Дня Героїв Небесної Сотні «UA: Перший» і «UA: Культура» показуватимуть цілий день фільми і спецпроєкти
До Дня Героїв Небесної Сотні «UA: Перший» і «UA: Культура» показуватимуть цілий день фільми і спецпроєкти
20 лютого, до Дня Героїв Небесної Сотні, в ефірі «UA: Першого» вийде п’ять тематичних документальних фільмів про Майдан, а на каналі «UA: Культура» весь день, починаючи з 06:00 і до півночі, транслюватимуть контент, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Із телепрем'єр на Суспільному документальний фільм «Небесна сотня: шість років потому» виробництва каналу «UA: Культура», який і покажуть на  «UA: Культурі», і документальна стрічка «Миколаїв. Хроніки протесту» режисерки Жанни Максименко-Довгич, яку вона презентувала восени 2019 року. Решту документальних фільмів і проєктів суспільні канали показували у попередні роки

20 лютого «UA: Перший» покаже  о 06.00 документальний альманах «Свобода. Гідність. Братерство» (який вперше транслював 21 листопада 2016 року), о 11:55 і 12:01 – документальний фільм «Небо падає» студії Babylon’13 (вперше транслював у 2017 році), о 13:12 – документальний фільм «Герої не вмирають», о 14:26 – документальний фільм «5 портретів Майдану» (транслював у 2019 році) і  о 22:15 – «Майдан» Сергія Лозниці (вперше показав у 2014 році).

О 12:00 на каналі буде Хвилина мовчання: пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Канал «UA: Культура» підготував спеціальну програму до Дня героїв Небесної сотні. Про спеціальну програму повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

О 7:10 — документальний фільм «Небо падає. Три місяці з життя Устима Голоднюка» від #Babylon'13. Про загиблого під час розстрілів на Майдані Устима розповідають його друзі та побратими. 

О 8:05 та 9:05 — альманах «Свобода. Рівність. Братерство». Його герої — люди, які зробили свій внесок у перемогу демократії в епіцентрі протистоянь. 

О 9:35 та 18:30 – документальний фільм «Майдан Гідності» — історії про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року. Прем'єра фільму відбулася 21 листопада 2019 року. 

О 10:40 — документальний фільм Сергія Лозниці «Майдан», володар гран-прі 9-го Міжнародного фестивалю фільмів про права людини в Нюрнберзі. 

О 12:55 та 20:45 – документальна програма «Що змінилося для студентів, які рятувалися від «Беркута» 30 листопада на Євромайдані» виробництва «Громадське телебачення».

О 13:20 та 19:30 — документальна стрічка «Миколаїв. Хроніки протесту» режисерки Жанни Максименко-Довгич. Фільм про те, як невеликій групі людей 2014 року вдалося захистити український Миколаїв, не давши створити «Новоросію» на півдні України. В основу фільму лягла відео- й фотохроніка місцевих телекомпаній та приватних осіб, а також інтерв’ю з активістами подій. Прем'єра фільму відбулася у 2019 році, на Суспільному показують вперше. 

О 14:25 – документальний фільм «П’ять портретів Майдану» власного виробництва. У ньому — історії, об’єднані Революцією гідності. Про власний Майдан розповідають учасники протистоянь: Леся Хоменко, Алевтина Кахідзе, Макс Вегера, Олексій Фурман і Богдан Кутєпов. Прем'єра відбулася у 2019 році.

О 15:00 — документальний фільм «Герої не вмирають» про трьох харків’ян, котрі віддали життя за свободу 20 лютого 2014 року: Владислава Зубенка, Євгена Котляра і Юрія Паращука.

О 15:50 — документальний фільм «Бранці» про дивовижні перетини шляхів людей по різні боки барикад. 

О 17:20 та 21:25 — прем'єра документальної стрічки виробництва каналу «Небесна сотня: шість років потому».

О 21:55 – програма «Культура діалогу», до студії завітають режисерка документального фільму «Небесна сотня: шість років потому» Марина Бойко та героїня її документальної стрічки Дарина Кульчицька

Окрім того, упродовж дня в циклі «Поезія Гідності» глядачі зможуть послухати вірші таких сучасних українських поетів, як Мирослав ЛаюкДмитро ЛазуткінІрина ЦіликПавло КоробчукОлег Короташ та Сергій Пантюк

Як писав «Детектор медіа», 20 лютого «UA: Культура» покаже фільм власного виробництва «Небесна сотня: шість років потому», який наразі завершує. Творці фільму поспілкувалися з двома родинами загиблих героїв: киян Кульчицьких і Чаплинських, що мешкають в Обухові. Дізнавалися, як живуть та що думають люди, котрі втратили близьких під час Революції гідності. У фільмі також використали кінохроніку подій Майдану. Глядачі побачать ретроспективу новин про події революції за шість років. 

Нагадаємо, 20 лютого 2019 року Суспільне мовлення показало не просто спецефір «до дати», а цілий 12-годинний марафон. Про безпрецедентний 12-годинний спецефір, сльози Кутєпова, вражаючий концерт «Шлях до свободи» Інна Долженова написала у статті «"Не можна здаватися!". День пам'яті Героїв Небесної сотні на Суспільному».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду