Перший півфінал нацвідбору на «Євробачення-2020»: пісні про вегетаріанство, «піч», солов'я і падіння

Перший півфінал нацвідбору на «Євробачення-2020»: пісні про вегетаріанство, «піч», солов'я і падіння

13:59,
3 Лютого 2020
7042

Перший півфінал нацвідбору на «Євробачення-2020»: пісні про вегетаріанство, «піч», солов'я і падіння

13:59,
3 Лютого 2020
7042
Перший півфінал нацвідбору на «Євробачення-2020»: пісні про вегетаріанство, «піч», солов'я і падіння
Перший півфінал нацвідбору на «Євробачення-2020»: пісні про вегетаріанство, «піч», солов'я і падіння
Сайт «Детектор медіа» пропонує ознайомитися з біографіями учасників першого півфіналу та їхніми конкурсними піснями.

У суботу 8 лютого в Палаці культури КПІ відбудеться перший півфінал національного відбору на «Євробачення-2020».

О 19:00 півфінал наживо транслюватимуть суспільний канал «UA: Перший» та комерційний канал СТБ. Також можна купити квиток  на подію від 320 до 1090 гривень і побачити все на власні очі.

Нацвідбір проводить та ж команда, що і в попердні роки.Ведучим прямих ефірів національного відбору залишається Сергій Притула. Музичний продюсер – Руслан Квінта.  Креативна продюсерка — Наталя Франчук.

Правда, у 2020 року дещо змінився склад журі. Суддями стали  Андрій Данилко, Тіна Кароль та Віталій Дроздов.

Як відомо з правил голосування у нацвідборі, голосування глядачів (50%) і суддів (50%) відбуватиметься паралельно. Глядачі зможуть за улюбленого півфіналіста віддати свій голос за допомогою SMS на номер 7766 (з кодом у тексті повідомлення від «1» до «8» у півфіналах) або у додатку Teleportal в розділі «Голосування», перед тим успішно пройшовши верифікацію за номером мобільного телефону.

Напередодні першого півфіналу сайт «Детектор медіа» зібрав інформацію про учасників першого півфіналу та їхні конкурсні пісні. Пропонуємо послухати, які пісні змагатимуться за право представляти Україну на «Євробаченні-2020» у травні у Роттердамі, Нідерланди. 

Гурт [О] з піснею «Там, куди я йду»

Фото: з Фейсбук-сторінки гурту

Інді-поп гурт [О] – це  Ольга Чернишова та Олександр Каспров, які пишуть музику і тексти, згодом до них приєдналися Єгор Гавриленко на басу і Сергій Юзвик на барабанах.   

Для національного відбору вони написали пісню українською мовою «Там, куди я йду».

«"Там, куди я йду" про те, що у кожної людини є своя дорога, свій унікальний спосіб життя, своє призначення, своя зоря, яка його веде. Тож кожне життя важливе і має власну мету. Але це не пафосний маніфест, це легка танцювальна композиція з натяками на африканські ритми, ми хочемо, щоб вона змусила вас посміхатися, пам‘ятати про свою особливу зорю і про те, що весна вже близько!», – йдеться на офіційній сторінці гурту у Фейсбуку.

У 2017 році музиканти випустили дебютний ЕР (мініальбом) «Самий Сок» та хіт «Мушечки», а через рік – міні-альбом «Роби Любов». У своїй музиці вони майстерно змішують клубну електроніку, складні гармонії та легкий повітряний поп.

Гурт [О] – володарі премії «Хіт року» за версією KissFM, приз у номінації «Свіжа кров» Jagermeister Music Awards, двічі фіналісти APPS Music & SZIGET, учасники понад 20 музичних фестивалів, серед яких Koktebel Jazz Fest, «Білі ночі», Atlas Weekend, Waves Vienna та інші.

Співачка Jerry Heil з піснею Vegan

Фото: з Фейсбук-сторінки співачки

Jerry Heil – справжнє ім'я Яна Олекса́ндрівна Шемаєва. Вона відома як відеоблогерка та кавер-виконавиця завдяки переспівам пісень світових та українських виконавців. Популярність їй принесла авторська пісня «Охрана, отмєна» з її дебютного студійного альбому «Я, Яна» (2019).

Про свою конкурсну пісню Яна Шемаєва написала на каналі у YouTube таке:

«"Де брати білок? Де ти береш B12? Людина - хижак, без м’яса ти не зможеш!" Мою пісню Vegan я написала для участі в нацвідборі Євробачення 2020! Написана вона була за два місяці до того, як Vogue Ukraine в статті написали про те, що 2020 рік офіційно оголошений роком Вегана! Співпадіння? Яку пісню як глядач я завжди хотіла відправити на Євро? Для мене як для людини, яка відправляє свою цінну смску за учасника-фаворита, конкурс є способом спілкування з іншими народами! І мені так хотілося завжди показати, що про наш менталітет існує багато стереотипів — і багато з них неправда! Ми стильні, ми відкриті, ми толерантні і ми таки рухаємося в ногу з часом! В цьому власне і ідея мого треку і номера на "Євробаченні"!».

Katya Chilly з піснею «Піч»

Фото: Сергій Савченко, з Фейсбук-сторінки співачки

Katya Chilly – співачка, посол толерантності UNDP Ukraine, етнограф, антрополог, фольклорист. Справжнє ім'я – Катерина Кондратенко. Авторка міжнародного медіапроєкту «Дао де Цзин по-українськи», засновниця та ініціаторка всесвітнього марафону співу корінних народів «Вихід на нову парадигму. Маніфест Миру», а також засновниця й авторка освітнього курсу з музикології «Звук як система координат».

У творчому доробку співачки 5 альбомів, трансляції на MTV, BBC, більше ніж 40 сольних концертів у Великобританії, понад 1000 – в Україні.

«Пісня називається "Піч". Піч у людському тілі – це рівень матки, там, де зароджується життя. Пісня про життя і смерть, шлях мага, двічі народженого, просвітленого. Ця пісня передає традицію і на нашому виступі буде представлена не лише наша традиція, шамани говорять, що кров землі – це традиційна пісня. Ми будемо кров’ю нашої землі.  

Починатися пісня буде із слів, які написав мій син Святозар. Він прокинувся і колись мене дещо запитав, я це записала в зошит. Так буде починатися пісня. А потім буде відбуватися сама пісня і, чесно кажучи, я її боюсь. Мої хлопці вперше її почули на сцені, бо ми домовилися, хто що робить, але вперше всі її почули на сцені. Вона в мене не питала дозволу, вона просто створилась. Й коли я дивилась всі нові пісні, яка найбільше відповідає цьому конкурсу, єдине, що попросилося, це вона», – сказала вона ефірі радіо «Промінь».

Співачка зазначила, що пішла на нацвідбір, бо просто хоче представляти Україну на «Євробаченні». «Євробачення зараз – це те місце, де я маю бути», – додала вона.  

Наразі її пісня не опублікована. Відомо лише, що Katya Chilly тривалий час кричатиме.

Співачка Krutь із піснею «99»

Фото: з Фейсбук-сторінки співачки

Krutь – бандуристка, співачка та учасниця музичних телешоу Марина Круть. Понад 14 років грає на бандурі, брала участь у талант-шоу, виступала у дуеті з артистами, записала кілька каверів на світові хіти і видати ноти для бандури, за якими займаються маленькі бандуристи, повідомляє сайт styleinsider.com.ua.

Восени 2019 вона випустила третій альбом. Після цього відважилася взяти участь у нацвідборі. Двомовну пісню «99» написала спеціально для конкурсу. За її словами, пісня про те якщо ти впав, то в тебе є 99 причин піднятися. До нової пісні спеціально малюють мультфільм, який транслюватимуть на задніх екранах на сцені.

Про себе каже, що вона проста дівчина з Хмельницька, з простої сім’ї, та вона в силі представити Україну на міжнародній сцені. За її словами, бандура плюс її голос можуть стати візитівкою України на «Євробаченні-2020».

Гурт Go-A з піснею «Соловей» 

 

Фото: з Фейсбук-сторінки гурту

Go-A – гурт, який існує з 2012 року. До його складу входять: Катерина Павленко (вокалістка), Тарас Шевченко (мультиінструменталіст), Ігор Діденчук (сопілкар) і Іван Григоряк (гітарист).

Це електро фолк-гурт, що поєднує у своїй творчості український автентичний вокал, сучасні танцювальні біти, африканські барабани та потужний гітарний драйв у вибухову музичну суміш, пише «Вікіпедія».

У нацвіборі гурт виконає україномовну пісню «Соловей».

«Життя - це досвід, а він буває різним. Головне ніколи не втрачати оптимізм і вміти достойно виходити з будь-яких ситуацій навіть в момент закоханості. Адже головне не те, що відбувається, а те, як ти на це реагуєш», – написали про пісню на каналі у YouTube.

Гурт Cloudless з піснею Drown Me Down («Втопи мене»)

Фото: з Фейсбук-сторінки гурту

Cloudless — українське поп-рок-електронне тріо, до якого входять Антон Панфілов, Юрій Каналош і Михайло Шатохін. Гурт заснований 2017 року. Відомий саундтреками до серіалу «Школа».

Для нацвідбору гурт записав пісню ангійською Drown Me Down («Втопи мене»).

«Це пісня для тих, хто перебуває в критичній ситуації. Пісня-заклик: ніколи не здавайся! Подивись на нас. Різні люди та обставини намагалися нас потопити, але ми все ще тут – з новими обличчями і з новими силами!», – написали про пісню на каналі у YouTube.

Співак Gio з піснею Feeling so lost

Фото: з Фейсбук-сторінки співака

Співак Gio – Гіо Дарахвелідзе, народився в Грузії. 15 років тому з батьками переїхав з Грузії в Україну. В Україні закінчив школу й університет, почав займатися музикою, співати, закінчив музичну школу.  Працює у жанрі pop-music. Брав участь у шоу «Голос країни».

Англомовну піснюFeeling so lost написав у листопаді 2019 року перед своїм першим сольним концертом.

Співачка Assol з піснею Save It

Фото: Фейсбук Assol 

Співачка Assol – Катя Тараненко, яка займається музикою з трьох років, у п’ять років вийшла на сцену під  псевдонімом Ассоль. Перший відеокліп було знято на її зворушливу пісню «Алые паруса».

У 2016 році брала участь у телевізійному шоу «Голос країни».

У 2019-му після дворічної перерви співачка гучно повернулася на музичну сцену і перезапустила свою творчість – стала Assol. Артистка випустила авторський трек «Тобі», присвячений чоловікові, і зняла романтичний кліп.

За словами співачки, пісня Save It має важливе соціальне значення. Її головний меседж – «почни з себе, аби допомогти світові». Йдеться про маленькі кроки, які кожен з нас може зробити для того, аби зменшити згубний вплив людей на довкілля. Це і свідоме споживання, і правильна переробка сміття, раціональне використання ресурсів тощо. Це речі, які, насамперед, допоможуть вирішити екологічні проблеми України, а потім і змінять світ на краще.

«Зараз як ніколи гостро стоїть проблема того, що люди не бережуть планету, на якій живуть. Є ризик, що ми – останнє покоління, яке може щось змінити. Ця пісня народилася у найправильніший момент, і я подумала, що зобов’язана показати її на «Євробаченні», розповісти про це! Моя пісня не просто про глобальні проблеми – вона про нас», – слова Assol опубліковані на каналі в YouTube.

Як писав «Детектор медіа»,  у 2020 році фінансову підтримку переможцю національного відбору під час підготовки, поїздки й перебування на конкурсі надаватиме Суспільне мовлення. Витрати, пов'язані з кастингом і телевізійною частиною Національного відбору, бере на себе телеканал СТБ.

Додамо, у 2018 році телеканали «UA: Перший» і СТБ продовжили договір про співпрацю з проведення національного відбору на «Євробачення» та уклали трирічний меморандум (до 2021 року включно).

Фото на головній: сайт eurovision.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду