Експерт: «СМ в Україні не буде незалежним, якщо майно контролюватиме держава»

12:18,
4 Жовтня 2013
1709

Експерт: «СМ в Україні не буде незалежним, якщо майно контролюватиме держава»

12:18,
4 Жовтня 2013
1709
Експерт: «СМ в Україні не буде незалежним, якщо майно контролюватиме держава»
Якщо уряд буде розпоряджатися майном суспільного мовника, незалежне суспільне мовлення в Україні не зможе відбутися. Про це виданню «Ракурс» заявив керівник правових проектів Інституту масової інформації (ІМІ) Роман Головенко.

Головенко був одним із співавторів опозиційного законопроекту про суспільне мовлення №1076-1. За його словами, основними відмінностями між урядовим та опозиційним законопроектами про суспільне мовлення є формування наглядового органу суспільного мовника та статус мовника.

«Насправді незалежно від того, який саме законопроект про суспільне мовлення ухвалить парламент, це мало вплине на роботу суспільного мовника, закон визначатиме його роботу десь на 10%. В Україні дуже важить людський фактор, тому все залежить від команди, яка буде робити суспільне телебачення», – заявив він.

Також експерт вказав на деякі недоліки законопроекту, зокрема, на норму про майно НСТУ, а також на те, що встановлений депутатами Комітету з питань свободи слова та інформації розмір фінансування у 0,2% держбюджету за попередній рік не є об'єктивно обґрунтованою цифрою.

«Якщо уряд матиме право розпоряджатися майном суспільного мовника, то це стане одним із важелів тиску на канал. 90% телеменеджерів будуть зважати на владу, щоб не посваритися з нею», – вважає експерт.

«Щодо фінансування, то сумніваюсь, що хтось займався обрахунками того, скільки грошей знадобиться суспільному мовнику в Україні, щоб стати конкурентноспроможним», – заявив Головенко.

«На заході є успішні суспільні мовники, які можуть продавати свій продукт. Раніше на заході була поширена практика абонплати, але вона відмерла з розвитком технологій, бо люди стали дивитися телепрограми через інтернет або мобільні пристрої. Ми запізнилися з суспільним телебаченням, у більшості західних країн суспільні мовники з'явилися у 1980-90-х роках. Вони були спадкоємцями державних каналів, які мали свою аудиторію. Українському суспільному мовнику доведеться конкурувати з комерційними телеканалами, які вже мають своїх глядачів», – пояснив експерт.

Як зазначає видання «Ракурс», серед країн Європи суспільного мовлення немає лише в Україні та Білорусі.

Джерело: Ракурс

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kievprofenergo.in.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду