Осман Пашаєв хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Осман Пашаєв хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування
10 листопада «Телекритиці» стало відомо, що Осман Пашаєв найближчим часом очолить напрям розвитку інформаційного мовлення в Національній телекомпанії України. За повідомленням каналу, пан Пашаєв виявив бажання долучитися до процесу переходу Першого національного та інших каналів Національної телекомпанії України (НТКУ) у формат суспільного мовлення, яке з 2015 року почне діяти на базі телекомпанії. «Маючи великий досвід роботи в інформаційному середовищі, Осман знає, якими мають бути новини на суспільному мовнику», - заявляють на каналі, не уточнюючи нової посади пана Пашаєва в НТКУ.
За словами пана Пашаєва, головне завдання інформаційного мовлення на суспільному мовнику – завоювати довіру аудиторії. «Суспільне є одним із фундаментів свободи слова в країні. Найважливіша його цінність – це довіра людей. Новини мають стати камертоном, завдяки якому на комерційних каналах зменшиться можливість маніпулювати інформацією», - пояснює він.
При цьому, інформаційним випускам потрібно позбавлятися від кліше високих рейтингів за які змагаються комерційні мовники. І не гнатися за жовтими новинами, а інформувати людей лише про значимі й корисні для них події. «Потрібно знаходити баланс між важливим і цікавим. Є теми, які комерційні мовники не будуть висвітлювати, в той час як для суспільного мовлення вони є обов’язковими», - додає журналіст.
Приступаючи до роботи, Осман Пашаєв спершу хоче познайомитися із людьми, з якими працюватиме. «Команда, з якою ти робиш спільну справу – це найважливіше. Чимало кого з журналістів я вже знаю, з рештою обов’язково познайомлюся найближчим часом. За головне, вважаю, що треба підказати і надати людині шанс проявити себе. В чомусь допомогти, навчити та поділитися своїм досвідом і максимально досягти результатів з тими людьми, які вже є», - сказав він.
Серед важливих плюсів, які Осман Пашаєв помітив у роботі інформаційного мовлення НТКУ – це незаангажованість та відсутність замовних сюжетів. У майбутньому форматі суспільного мовлення журналіст має бажання реалізовувати ідеї репортажів-розслідувань. У тому числі про людей, яких обирають до влади. «Висвітлення життя та діяльності політиків обов’язково має бути в ефірі суспільного мовника. Ми працюємо для глядача, який потім робить усвідомлений вибір. І потрібно надавати людям адекватну інформацію про тих, кого вони обирають», - зауважив він.
Осман Пашаєв вважає, що окремої уваги заслуговує робота над формою для новин, як теле-, так і радіоформату. «Існує безліч сучасних прийомів, які допоможуть покращити візуальне сприйняття інформаційних сюжетів. І такий консервативний жанр, як новини, потрібно весь час вдосконалювати, щоб підтримувати драйв та зацікавленість глядачів. Над цим будемо працювати», - додав він.
Нагадаємо, 17 квітня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Згідно із законом, з 1 січня 2015 року всі державні телерадіокомпанії України припиняють своє існування і перетворюються на єдиний незалежний мовник країни – Національну суспільну телерадіокомпанію України.
«Суспільне мовлення»