Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
BBC розкритикували за проповідь Джуліана Ассанжа
Проповідь Ассанжа була пущена в ефір британською співачкою Пі Джей Харві (PJ Harvey), яка, в свою чергу, була запрошена провести один із випусків ранкової програми Today на Radio 4. Ассанж виступив із промовою в традиційній частині програми, присвяченій релігії. У своїй проповіді Ассанж заявив, що протестантська реформація була не просто релігійним, а й політичним рухом, і зазначив, що католицизм обмежував свободу віруючих.
«Через систему сповіді католицька церква шпигувала за життям парафіян, а проведення меси на латині забирало у людей, які не знають мови, можливість зрозуміти саме світогляд, який їх пов'язував», – заявив Ассанж.
Закінчив свою проповідь Ассанж словами про те, що потрібно відстоювати основне з людських якостей – бажання знати.
«Сильним світу цього варто прислухатися до одного з найбільш великих активістів в історії і його слів, переданих у Євангелії від Матвія: "Немає нічого прихованого, що не відкриється"», – додав засновник WikiLeaks.
Як зазначає The Telegraph, критики виступили і проти інших частин програми, звинувативши Пі Джей Харві в занадто великий прихильності лівацьким ідеям. Співачка також включила у випуск виступ журналіста Джона Пілджера (John Pilger), який розкритикував політику президента США Барака Обами і прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона, слова адвоката Філа Шайнера (Phil Shiner), що захищає іракців, які звинувачують британських солдатів у тортурах, і вірші британського резидента Шакера Амера (Shaker Aamer), якого влада США тримає в ув'язненні в Гуантанамо.
Серед критиків програми, підготовленої Пі Джей Харві, виявилися міністр у справах Уельсу Девід Джонс (David Jones) і політичний редактор BBC Нік Робінсон (Nick Robinson).
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, як і раніше, знаходиться на території еквадорського посольства в Лондоні. Ассанж попросив там притулку в спробі уникнути екстрадиції до Швеції, яка, як він вважає, закінчиться висилкою в США. У листопаді 2013 американські ЗМІ заявили, що влада США, швидше за все, не стане пред'являти Ассанжу звинувачення у публікації секретної інформації, якщо не зможе довести, що він добув її незаконним шляхом.
Джерело: Лента.ру