Комісар ЄС Йоганнес Ган наполяє на повному фінансуванні Суспільного мовлення

Комісар ЄС Йоганнес Ган наполяє на повному фінансуванні Суспільного мовлення

17:05,
15 Листопада 2017
2930

Комісар ЄС Йоганнес Ган наполяє на повному фінансуванні Суспільного мовлення

17:05,
15 Листопада 2017
2930
Комісар ЄС Йоганнес Ган наполяє на повному фінансуванні Суспільного мовлення
Комісар ЄС Йоганнес Ган наполяє на повному фінансуванні Суспільного мовлення
Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган зазначив, що публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» має отримати фінансування, яке передбачене Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Про це він написав у twitter після зустрічі з українськими діячами медіа та інтерв’ю з головою правління ГО «Громадське радіо», ведучим Андрієм Куликовим.

У розмові з ведучим він підкреслив  важливість незалежного мовника, яким має стати НСТУ. За його словами, Суспільне мовлення є ключовим для функціонування демократії.

«НСТУ має отримати всі фінансові ресурси, необхідні для цієї важливої роботи», – наголосив  Йоганнес Ган.

15 листопада він перебуває з візитом в Україні.  У Комісара Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення  передбачені зустрічі з вищим керівництвом України.

Нагадаємо, 14 листопада 2017 року народні депутати проголосували за проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у першому читанні. Верховна Рада прийняла рішення, що на потреби НСТУ у проекті закладено на 50% менше, ніж передбачено згідно з Законом про Суспільне мовлення в Україні.

У проекті прописана фінансова підтримка НСТУ у розмірі 776 млн грн., тоді як передбачений Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» обсяг фінансування суспільного мовлення на 2018 рік має становити близько 1,54 млрд грн.

Виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв вважає, що у проекті Держбюджету є справжня загроза Суспільному мовленню в Україні, яке тількі-но створено і працює лише 6 місяців.

Раніше члени Наглядової рали НСТУ закликали владу забезпечити роботу суспільного, профінансувавши ПАТ «НСТУ» у 2018 році відповідно до закону. Вони вважають, що недофінасування може зупинити надважливу реформу в процесі демократизації України та скласти враження спроби політичного втручання в роботу незалежного суспільного мовника за допомогою фінансових важелів.

Міжнародна спільнота поділяє стурбованість громадянського суспільства України щодо недофінансування суспільного мовника. Представництво Євросоюзу в Україні наголосило, що повне фінансування, передбачене відповідним законодавством, має важливе значення для незалежності суспільного мовлення. Стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного також висловили посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та Посольство Канади.

Також голова Європейської мовної спілки Ноель Керран закликав уряд України забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для НСТУ відповідно до законодавства України та європейських стандартів.

Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган розчарований, що Суспільне мовлення в Україні отримає вдвічі менший бюджет, ніж передбачено законом. Він закликав, що «всі державні органи повинні повністю виконувати свої зобов’язання перед Суспільним мовленням на 2018 рік». 

Керівник групи підтримки України в Європейській комісії Пітер Вагнер підкреслив, що зменшення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України ставить під загрозу реформу, яка наразі просувається успішно.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду