Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільне мовлення має 55 судових справ – Інна Гребенюк
Національна суспільна телерадіокомпанія має 55 судових справ, серед них 13 справ – по філіях.
Про це сайту «Суспільне мовлення» в інтерв’ю сказала членкиня правління ПАТ «НСТУ», відповідальна за юридичні питання, Інна Гребенюк.
«У роботі з філіями складність полягає в тому, що оскільки філії – вже не окремі юридичні особи, то вони в судових засіданнях за довіреністю діють від імені НСТУ. Але на виконання судові рішення потім приходять до Центральної дирекції НСТУ. Спочатку виникали такі ситуації, коли приходили рішення, а ми й не знали про такі судові провадження і починали з’ясовувати обставини. Це ненормальна ситуація, коли ми не знаємо, що відбувається в регіонах. Тому це ще одна з причин централізації адміністративного персоналу, в тому числі й юристів. Наразі ми попросили юридичні служби в регіонах інформувати нас стосовно всіх судових справ, а також про хід судових засідань. Коли буде нова структура, то це допоможе ефективніше налагодити роботу в напрямі юридичного забезпечення роботи всієї компанії», – пояснила вона.
Пані Гребенюк повідомила, що 30 жовтня відбудеться судове засідання в Женевському суді щодо заморожених коштів після «Євробачення-2017». Європейська мовна спілка не повернула 15 млн євро фінансової гарантії, які взяла перед проведенням «Євробачення» та які наразі . заблоковані через борг «Євроньюз»?
«Ці кошти заблоковані на підставі рішення українського суду по справі «Євроньюз». Триває судовий процес. 30 жовтня відбудеться судове засідання в Женевському суді щодо заморожених коштів (це як попередній арешт коштів), і суд або накладе арешт, або відмовить і розморозить активи. Зрозуміло, що кожна сторона матиме право на апеляційне оскарження», – додала вона.
За її словами, інтереси компанії НСТУ захищає швейцарська компанія «Шелленберг», одна з найкращих компаній країни. В процес як третя сторона вступило Міністерство юстиції України, яке представляє інтереси держави, оскільки кошти, які були надані як фінансова гарантія і які заблоковані в Женеві, є коштами держави.
Нагадаємо, 5 вересня 2017 року у Вищому господарському суді України було розглянуто касаційну скаргу публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» на рішення апеляційного суду від 5 квітня 2017 року, згідно з яким з НТКУ було стягнуто 10 мільйонів 591 тисячу 224 євро на користь компанії Euronews. Суд визнав, що НСТУ має сплатити компанії Euronews 10 млн євро.
Фото надане прес-службою ПАТ «НСТУ»