Обсяг мовлення «UА:Першого» залишиться без змін після відмови «Ери» від ліцензії

Обсяг мовлення «UА:Першого» залишиться без змін після відмови «Ери» від ліцензії

13:26,
14 Липня 2017
2716

Обсяг мовлення «UА:Першого» залишиться без змін після відмови «Ери» від ліцензії

13:26,
14 Липня 2017
2716
Обсяг мовлення «UА:Першого» залишиться без змін після відмови «Ери» від ліцензії
Обсяг мовлення «UА:Першого» залишиться без змін після відмови «Ери» від ліцензії
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на найближчому засіданні переоформить ліцензію Національної суспільної телерадіокомпанії України в частині перерозподілу відрізків мовлення «UA:Перший». Це пов’язано з тим, що ТРК «Ера» з 1 серпня припиняє аналогове мовлення в мережі УТ-1 (на «UA:Перший») і переходить до співпраці з першим каналом НСТУ

При тому загальний обсяг мовлення НСТУ залишиться без змін, йдеться на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

ТРК «Ера» з 2001 року паралельно з телеканалом «UA:Перший» щоденно мовила протягом понад 5 годин (з 6:00 до 9:00 та з 23:00 до 1:20).

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія пояснив сайту «Суспільне мовлення», що з 1 серпня «UA: Перший» розпочинатиме мовлення о 06:27. Упродовж трьох годин (06.27 – 09:30) в ефірі «UA: Першого» буде ранкова розважально-інформаційна програма, яку на замовлення НСТУ вироблятиме «ЕРА Медіа». Упродовж ранкового шоу буде 3 випуски новин тривалістю по 8 хв. від «UA:Першого».

«"UA:Перший" мовитиме до 1:12. Вночі (01:12 - 06:27) телеканал не буде мовити. Якщо Нацрада вирішить збільшити обсяг мовлення НСТУ, то це відбудеться тільки на конкурсних засадах», – пояснив Зураб Аласанія.

Наразі Нацрада з питань телебачення і радіомовлення не проводить конкурсу на аналогове мовлення.

Нагадаємо,комерційна телерадіокомпанія «Ера» відмовляється від ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1 на користь телеканалу «UA:Перший», але вироблятиме ранкову програму на замовлення суспільного мовника. Завдяки досягненню таких домовленостей керівництву НСТУ вдалося ще на крок наблизитися до виконання вимог Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення». Адже в ньому зазначено, що Суспільне має мовити 24 години на добу в ефірах двох загальнонаціональних телеканалів – «Культура» і «UA:Перший», повідомляє телеканал. 

У квітні 2017 року  ТРК «Ера» поскаржилася до Нацради і генпрокурора Юрія Луценка на Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ), з якою ділить ефірну мережу УТ-1, на те, що НСТУ 14 квітня вилучила «Еру» зі свого супутникового сигналу, через що й припинилася роздача сигналу «Ери» на ефірні передавачі в регіонах. Унаслідок цього ефірне мовлення «Ери» є лише в Києві, а в інших містах у час мовлення «Ери» на частотах УТ-1 транслюється чорний квадрат.

Детальніше про те, відколи «Ера» мовила на одному супутниковому каналі з «UA:Першим», чому співпрацю розірвали та що робити далі «Ері» - читайте в статті «Що криється за конфліктом «Ери» і НСТУ».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду