Керівник «До ТеБе» не погодився з критикою Олександра Ткаченка щодо методів боротьби з пропагандою на Донбасі

Керівник «До ТеБе» не погодився з критикою Олександра Ткаченка щодо методів боротьби з пропагандою на Донбасі

11:35,
16 Червня 2017
3218

Керівник «До ТеБе» не погодився з критикою Олександра Ткаченка щодо методів боротьби з пропагандою на Донбасі

11:35,
16 Червня 2017
3218
Керівник «До ТеБе» не погодився з критикою Олександра Ткаченка щодо методів боротьби з пропагандою на Донбасі
Керівник «До ТеБе» не погодився з критикою Олександра Ткаченка щодо методів боротьби з пропагандою на Донбасі
Генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко вважає, що з російською пропагандою на Донбасі треба боротися зовсім інакшими методами, аніж це робить телеканал «До ТеБе». Виконуючий обов’язки директора виконавчого філії Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» «Донецька регіональна дирекція» (телеканал «До ТеБе» і радіостанція «Голос Донбасу») Ілля Суздалєв не погодився з критикою Олександра Ткаченка. Він переконаний, що найкраще мовити не проти пропаганди Росії, а за Україну, що телеканал з першого дня відновлення мовлення.

Про це Ілля Суздалєв написав у Facebook.

«Щойно подивився себе у сюжеті «ТСН» на «1+1» і запідозрив себе ж у державній зраді.

Маю дещо розтлумачити.

У сюжеті про виїзне засідання комітету ВР зі свободи слова, яке відбулося сьогодні у Краматорську, я кажу про те, що для нас ( телеканал «До ТеБе» і радіо «Голос Донбасу») у пріоритеті говорити про військово-цивільне співробітництво, тобто про допомогу військових цивільному населенню. Маю на увазі, що це пріоритет над репортажем з окопів. Це власне і весь синхрон.

А потім журналіст за кадром каже, що такою позицією колег (моєю, нашою) здивований генеральний директор "1+1" Олександр Ткаченко, який далі по сюжету наче перефразовує мої слова і ретранслює отаку переформульовану ним нашу редакційну позицію – "тут у нас все добре, а війна десь там далеко". Звісно це не так. Але як тут не подумаєш про себе погано», – написав Ілля Суздалєв.

Він додав, що 15 червня 2017 року  говорив народним депутатам, журналістам із «1+1» і всім гостям, що глядач «ДоТеБе» не є унікальним. «Він, окрім нас, дивиться ще низку каналів, зокрема і центральних, випуски яких починають з військових зведень, репортажів з окопів і таке інше. Можливо, це правильно. Не знаю. Але це і формує картину Донбасу, насправді.

Але ж Донбас – це не тільки війна. І про це сьогодні говорила заступник голови Луганської ОДА Ольга Лішик. Вона казала, що подивившись новини з Донбасу люди з інших регіонів отримують жахливу картину про життя тут і бояться сюди їхати. Так, я сам боюся, коли перед поверненням з відрядження дивлюсь телевізор. Картина, справді, жахлива. І на екрані, і, так, тут», – пояснив керівник філії.

На телеканалі «До ТеБе» вважають, що не можна жити одним жахом. «І ми, жителі Донеччини, Луганщини не живемо тут одним жахом. Тут є і світло. Тут є і позитив. Тут є і радість. Чого, напевно, менше на окупованій території, а у когось там і взагалі цього немає. І мені здається, якщо вже і використовувати слово «пропаганда» по відношенню до медіа, то от для жителів окупованої, та навіть і вільної частини Донеччини саме це найкраща пропаганда. Пропаганда України. Люди бачать, що тут, попри все, йде розбудова, що регіон (регіони) стають потрохи більш комфортними, більш заможними, більш європейськими. І більш привабливим, ніж ОРДЛО», – додав пан Суздалєв.

Він сказав депутатам і журналістам, що контент «До ТеБе» сьогодні – це контент конструктивного позитивізму. «Ми ні в якому разі не одягаємо глядачеві рожеві окуляри, проте з двох новин, наприклад, про те, скільки разів терористи обстріляли наші позиції за добу, та про відкриття нової групи у дитячому садку Волновахи ми оберемо другу. З Волновахи. Наш глядач втомився від війни. Від війни в прямому сенсі за вікном та від війни у телевізорі. Про війну – на всіх інших каналах. А де про мир?», – зазначив керівник філії.

Ілля Суздалєв наголосив, що вони не уникають проблемних сюжетів і військової теми, яка є у пріоритеті. «Але більше в контексті військово-цивільного співробітництва. Ми залюбки покажемо, як військові перекрили дах бабусі, але не промовчимо, якщо людина у формі скоїла злочин. І звісно ж, завжди виїжджаємо на місце події, коли стаються обстріли наших населених пунктів, часто буваємо на КПВВ, у військових розташуваннях тощо. Але то все, в першу чергу, ПРО ЛЮДЕЙ. Не про війну, а про людей на війні», – додав він.

На думку Олександра Ткаченка, з російською пропагандою на Донбасі треба боротися зовсім інакшими методами. «Тобто, як мені сприйнялося, не такими, як у нас. Можливо, колега правий. В мене не має відповіді на те, якми методами має боротися регіональне медіа з російською пропагандою. І я не знаю, чи цим має займатися саме регіональне медіа. В державі і до сьогодні немає цілісного і сформульованого бачення, як це робити взагалі. Тому думок, методів і способів у кожного безліч.

Мені і моїм колегам думається так, що найкраща пропаганда не «проти», а «за». Не проти пропаганди Росії, а за Україну. І таку пропаганду ми робимо з першого дня відновлення мовлення, роблячи ставку на отой самий конструктивний позитивізм, який піддали критиці і колеги, і окремі народні депутати», – пояснив Ілля Суздалєв.

На телеканалі «До ТеБе» під час виїзного засідання Комітету говорили про розвінчання російських фейків, а саме, що журналісти мають робити це системно. Пан Суздалєв сказав, що телеканал і так це робить: «Коли з Донецька кажуть, що у місті N на Донеччині всі повмирали, ми показуємо, що у місті N всі живі, здорові та щасливі».

Ілля Суздалєв відзначив, що народні обранці цікавились проблемами телеканалу, і коли дізналися і побачили, як працюють журналісти, і при тому дають «нормальний продукт (так, тут на смак, як кажуть, товаришів не буває…), то пообіцяли клопотати про наше технічне покращення». 

Нагадаємо, 15 червня члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики під час виїзного засідання зустрілися з керівництвом філії Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» «Донецька регіональна дирекція» (телеканал «До ТеБе»). Вони вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», головний офіс «До ТеБе» знаходиться у центрі Краматорська у колишньому книжковому магазині, частина штату працює в інших містах області та в Києві. Зокрема, в Києві знаходиться ефірна апаратна радіо «Голос Донбасу», територіальні редакції (корпункти) знаходяться в містах Маріуполь, Покровськ, Бахмут, Волноваха, Костянтинівка.

Наразі «До ТеБе» цілодобово мовить в аналогу, цифрі, на супутнику та в кабельних мережах. Радіо «Голос Донбасу» також мовить цілодобово в ФМ-мережі. 

Фото Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду