Члени Комітету свободи слова вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало

Члени Комітету свободи слова вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало

10:35,
16 Червня 2017
3805

Члени Комітету свободи слова вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало

10:35,
16 Червня 2017
3805
Члени Комітету свободи слова вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало
Члени Комітету свободи слова вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало
Члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики під час виїзного засідання зустрілися з керівництвом філії Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» «Донецька регіональна дирекція» (телеканал «До ТеБе»).

Філія забезпечує мовлення телеканалу «До ТеБе» і радіостанції «Голос Донбасу». Після захоплення всіх виробничих потужностей тодішньої Донецької обласної державної телерадіокомпанії у квітні 2014 року мовлення обласного телебаченні і радіо не здійснювалося майже 10 місяців.

Під час зустрічі виконуючий обов’язки директора виконавчого Ілля Суздалєв розповів про колектив філії. Зокрема, він повідомив, що досі залишається у штаті 50 осіб, які не працюють і їх доля невідома. Звільнити їх поки що не можуть.

На момент відновлення мовлення у 2015 році у штаті філії було 253 працівники. Наразі на філії працює 135 осіб.

Станом на 1 червня 2017 року «До ТеБе» виробляє обсяг власного мовлення в середньому 5 год. 15 хв. на день. Ілля Суздалєв зазначив, що у своїх новинах вони дотримуються концепції позитивного конструктивізму, що подекуди здивувало членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. Він пояснив вибір такої концепції новин тим, що в регіоні люди і так дивляться загальнонаціональні канали, де показують все, що відбувається на лінії розмежування в АТО і на нульових позиціях, а про життя регіону мало хто показує. Тому на «До ТеБе» вирішили показувати новини про відкриття садочків, ремонт шкіл, тобто так звані позитивні новини. Водночас телеканал співпрацює з місцевою владою, бере у них інформацію і, за словами пана Суздалєва, коли треба, критикують владу. Також вони співпрацюють із військовими прес-аташе і повідомляють їхню інформацію.

Народні депутати вважають, що в зоні АТО не можна обмежуватися позитивними новинами. Вони порадили керівнику «До ТеБе» хоча б розвінчувати фейки місцевих каналів, які працюють  на окупованій території.

Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила: «Якщо на донецькому каналі в окупованому Донбасі вийде якийсь фейковий сюжет про те, що Збройні сили України обстріляли мирних жителів і ви знаєте, що це неправда, то можете зробити свій сюжет і розвінчати цей фейк».

Офіс телеканалу «До ТеБе» після окупації Донецька розміщується у центрі Краматорська у колишньому книжковому магазині

Нагадаємо, головний офіс «До ТеБе» знаходиться в Краматорську, частина штату працює в інших містах області та в Києві. Зокрема, в Києві знаходиться ефірна апаратна радіо «Голос Донбасу», територіальні редакції (корпункти) знаходяться в містах Маріуполь, Покровськ, Бахмут, Волноваха, Костянтинівка.

Наразі «До ТеБе» цілодобово мовить в аналогу, цифрі, на супутнику та в кабельних мережах. Радіо «Голос Донбасу» також мовить цілодобово в ФМ-мережі. 

Додамо, 16 травня директор виконавчий Донецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Віктор Підлісний подав заяву на звільнення за власним бажанням. З 1 червня виконуючим обов’язки директора виконавчого Донецької регіональної дирекції ПАТ «НСТУ» став Ілля Суздалєв, який займав посаду заступника директора виконавчого цієї філії з питань телебачення.

Фото Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду