Трибуни для «Євробачення» будує фірма, пов’язана з виконавчим продюсером конкурсу – ЗМІ

Трибуни для «Євробачення» будує фірма, пов’язана з виконавчим продюсером конкурсу – ЗМІ

12:51,
21 Квітня 2017
4437

Трибуни для «Євробачення» будує фірма, пов’язана з виконавчим продюсером конкурсу – ЗМІ

12:51,
21 Квітня 2017
4437
Трибуни для «Євробачення» будує фірма, пов’язана з виконавчим продюсером конкурсу – ЗМІ
Трибуни для «Євробачення» будує фірма, пов’язана з виконавчим продюсером конкурсу – ЗМІ
Компанія «Артмакс Інжиніринг» зі Львова, яка виграла тендер на встановлення глядацьких трибун для «Євробачення-2017», пов’язана із виконавчим продюсером конкурсу, заступником генерального директора Національної суспільної телерадіокомпанії Павлом Грицаком.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та «UA:Перший».

За даними журналістів, спершу конкурс на побудову трибун, яких не було у Міжнародному виставковому центрі, виграла німецька компанія Nussli Ltd. Після того, як Павло Грицак був призначений на посаду заступника генерального директора Національної телерадіокомпанії України, НТКУ відмовилась підписувати контракт із переможцем попереднього конкурсу.

Як пояснив директор з управління Nussli Ltd Бернд Гельмштадт, компанії було відмовлено через невідповідність «українським нормам».

«Ми запропонували зведення трибун за європейськими нормами, які не відповідають українським, і в цьому була причина. Потім був оголошений другий тендер, в якому ми вже вирішили не брати участь», – зазначив «Схемам» Бернд Гельмштадт.

Як йдеться у «Схемах», на повторному тендері виграла компанія «Артмакс Інжиніринг» зі Львова. Компанія зі статутним капіталом 100 грн. належить Данилу Гукову. Фірма є правонаступником ПП «Компанія «Альтернатива», власниками якого колись були Iван і Богдан Дзюнько. Переможець вказав, що монтував на замовлення НТКУ тимчасові конструкції на «Дитячому Євробаченні – 2013», а також на «Євробаченні – 2005» в Україні. Їхнім проведенням опікувався Павло Грицак, який наразі є виконавчим продюсером «Євробачення – 2017».

Згідно з тендером, фірма отримає 23,1 мільйона гривень з бюджету за монтаж 6856 сидінь.

Німецька компанія Nussli Ltd, яка перемогла на попередньому конкурсі, але згодом отримала відмову, пропонувала збудувати 9200 сидінь та ще 50 коментаторських кабін за приблизно 29,6 мільйонів гривень.

Журналісти зазначають, що компанія «Артмакс Інжинірінг» (стара назва «Альтернатива») тісно співпрацювала із «Євромедіа Компані» (100 % власник – Павло Грицак) та пов’язаними із ним компаніям під час проведення дитячого «Євробачення» у 2013 році. За інформацією із акту ревізії Державної інспекції України, ТОВ «Альтернатива» («Артмакс Інжинірінг»), отримала 13 мільйонів гривень на тендерах дитячого Євробачення, але частину коштів перерахувала фірмі Павла Грицака ТОВ «Євромедіа Компані» за субпідрядні роботи. Як йдеться у програмі, низка інших компаній, що отримали тоді субпідряди від ТОВ «Альтернатива» також мали стосунок до Павла Грицака через пов’язаних менеджерів.

У своїх поясненнях відмови німецькій компанії Nussli Ltd Павло Грицак наголосив, що компанія брала участь у творчому конкурсі, а не в тендері, її пропозиція не враховувала сценічне і світлове обладнання, глибини ряду між кріслами, що могло вплинути на пожежну безпеку, а пропозиція «Артмакс» повністю відповідала законодавству України.

Зауваження щодо проекту, який мав реалізувати «Артмакс» після перемоги на тендері, висловив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд. Він надіслав листа до НСТУ, в якому йшлося про те, що Європейська мовна спілка не погоджує контракт з «Артмаксом» і просить залучити іншого підрядника.

Нагадаємо, 10 лютого Павло Грицак оголосив новий тендер на встановлення трибун. 21 лютого на тендері через систему «Прозорро» переможцем була визначена фірма «Артмакс Інжиніринг» зі Львова, яка оцінила свої послуги 23млн. 500 тис. У тендері брала участь ще одна компанія 4Veranstaltungsprojekt GmbH із Німеччини, остаточна пропозиція якої становила 24 158 400 грн.

27 березня була запущена переговорна процедура з «Артмакс Інжинірінг» щодо послуг з підготовки, встановлення, експлуатації та демонтажу конструкцій глядацьких трибун для «Євробачення-2017». 4 квітня тендерний комітет на чолі з директором Дирекції з організації та підготовки «Євробачення» Юрієм Біловусом уклав договір із «Артмакс Інжинірінг» на суму 23 млн. 100 тис. 20 квітня були внесені зміни до договору, де загальна вартість послуг фірми становить 22 млн. 950 тис.

Зазначимо, 1 березня Юрій Біловус став директором виконавчим Дирекції з організації та підготовки пісенного конкурсу «Євробачення–2017», а також  головою тендерного комітету. До цього тендерний комітет очолював заступник гендиректора Національної телекомпанії України (з 19 січня 2017 року – НСТУ) Павло Грицак, який прийшов у компанію 15 грудня. Пан Біловус має право підписувати протоколи тендерного комітету та укладати угоди з переможцями тендерів. До січня 2017 року він був директором ТОВ «Євромедіа Україна».

Фото: «UA:Перший»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду