Романова, Харебін і частина команди залишили проект «Євробачення-2017» (ДОПОВНЕНО)

Романова, Харебін і частина команди залишили проект «Євробачення-2017» (ДОПОВНЕНО)

15:38,
13 Лютого 2017
6606

Романова, Харебін і частина команди залишили проект «Євробачення-2017» (ДОПОВНЕНО)

15:38,
13 Лютого 2017
6606
Романова, Харебін і частина команди залишили проект «Євробачення-2017» (ДОПОВНЕНО)
Романова, Харебін і частина команди залишили проект «Євробачення-2017» (ДОПОВНЕНО)
Виконавчі продюсери «Євробачення-2017» Вікторія Романова, Олександр Харебін та частина команди «Євробачення-2017» офіційно заявили, що залишають цей проект і припиняють роботу над підготовкою до проведення конкурсу.

Про це йдеться  в офіційній заяві команди «Євробачення», оприлюдненій 13 лютого 2017 року. 

Вони пояснюють це тим, що в грудні 2016 року в них «забрали повноваження, призначивши нового фактичного керівника конкурсу в Україні, якого наділили повним контролем усіх аспектів "Євробачення" в Україні». Імені керівника проекту, через якого вони йдуть, у заяві не названо. Але зазначимо, що 15 грудня 2016 року заступником гендиректора Національної телекомпанії України (НТКУ) було призначено Павла Грицака, який став відповідальним за виробництво музичних, спортивних програм, документальних фільмів, підготовку до пісенного конкурсу «Євробачення-2017», а також за комерційну діяльність НТКУ. Він був виконавчим продюсером «Євробачення-2005», яке проходило в Україні.

Крім пані Романової та пана Харебіна заяву підписав івент-менеджер Денис Блощинський, який із серпня 2016 року на запрошення Олександра Харебіна приєднався до команди «Євробачення». Денис Блощинський повідомив, що заяву підписали представники 9 департаментів, роботу яких він курував. Станом на 13 лютого у рамках підготовки до «Євробачення» відбувся лише один захід – церемонія передачі ключів «Євробачення» і жеребкування країн-учасниць.

Наводимо повний текст заяви Вікторії Романової, Олександра Харебіна, Дениса Блощинського та їхньої команди:

«…Ми, команда «Євробачення», для яких цей Конкурс став не тільки частиною нашої роботи, але й частиною життя, офіційно повідомляємо, що ми залишаємо цей проект і припиняємо роботу над підготовкою до проведення Конкурсу. Це був не тільки унікальний досвід і унікальні знання, але й унікальні людські стосунки, які є для нас не меншою цінністю. Ми йдемо, аби дати можливість цьому конкурсу відбутись.

Починаючи з червня 2016 року до сьогодні команда «Євробачення» провела великий обсяг організаційної, юридичної та інформаційної роботи з підготовки до проведення «Євробачення» в Україні. Професійна команда з працівників НТКУ та запрошених спеціалістів повинна була забезпечити високоякісне, чесне та високопрофесійне «Євробачення-2017».

У грудні після забезпечення нашої команди підтвердженням від ЄМС про те, що  «Євробачення-2017» дійсно відбудеться в Києві, у нас забрали наші повноваження, призначивши нового фактичного керівника Конкурсу в Україні, якого наділили повним контролем усіх аспектів «Євробачення» в Україні. Це призначення і дії, які його супроводжували, зупинили на два місяці роботу над проектом, робота нашої команди була повністю заблокована. Ми неодноразово письмово й усно повідомляли про це керівництво НТКУ (ПАТ «НСТУ»), керівництво Держкомтелерадіо, представників Кабміну, ми намагались знайти компромісні рішення і докладали всіх зусиль для подальшої реалізації проекту. За цей час, окрім презентації результатів роботи нашої команди, проведеної за період вересень–грудень 2016 року, нове керівництво Конкурсу не було проведено жодної реальної дії для реалізації проекту в потрібні терміни.

З жалем повідомляємо, що наша команда не може прийняти подібне призначення і не вбачає можливості продовжувати свою роботу в проекті з підготовки та проведення «Євробачення» в Україні.

Ми не хочемо коментувати менеджерські якості, принципи керівництва проектом, комунікативні навики, професійні напрацювання, а також цінності та мету керівництва. Ми говоримо про те, що принципи транспарентності, здатність вирішувати професійні завдання та виклики мають стати основою для проведення «Євробачення-2017».

 Запропонована нам нова структура управління Конкурсом, відсутність прозорості під час ухвалення рішень за ключовими напрямками роботи, відсутність юридичних зобов’язань перед залученими до роботи над Конкурсом спеціалістами, зрив термінів проведення тендерів, — усе це, на наш погляд, заважає якісній і своєчасній підготовці до проведення Конкурсу в Україні.

Наша альтернативна та компромісна пропозиція стосовно  розподілу повноважень і сфер відповідальності всередині команди «Євробачення», на жаль, не знайшла підтримки в керівництва  ПАТ «НСТУ». У зв’язку з цим повідомляємо, що відома вам протягом багатьох місяців роботи команда з підготовки до «Євробачення» не бачить більше можливості продовжувати роботу над Конкурсом на запропонованих нам умовах.

Ми щиро вдячні всій нашій команді за багато місячну роботу, професіоналізм і самовідданість», – зазначено у заяві.  

Тимчасово виконуюча обов’язків голови правління ПАТ НСТУ Ганна Бичок прокоментувала сайту «Суспільне мовлення» заяву Олександра Харебіна, Вікторії Романової та частини команди.

«Ми нікого не відсторонюємо від проекту, це їхнє особисте рішення. На виробничій нараді 10 лютого ми всім запропонували співпрацю над підготовкою конкурсу. Зазначу, що з усіх менеджерів, які підписалися під заявою, лише Вікторія Романова має досвід роботи на "Євробаченні". Я радо сприйму пропозицію Вікторії Романової щодо співпраці у підготовці та проведенні конкурсу.

Наразі почався виробничий процес підготовки до конкурсу. Можу запевнити, що "Євробачення" відбудеться вчасно, незважаючи на кадрові зміни, тому що над його підготовкою працює сотні людей. Ми не допустимо зриву "Євробачення"», – сказала Ганна Бичок.  

Минулого тижня в інтерв’ю сайту «Суспільне мовлення», яке готується до публікації, Павло Грицак сказав, що над проектом «Євробачення-2017» працюватиме більше 2000 осіб, близько 130 менеджерів. Станом на початок лютого над підготовкою працювало більше 30 менеджерів.

Павло Грицак пояснив, чому погодився повернутися на НТКУ і готувати «Євробачення»: «Я думаю, що мені запропонували долучитися до команди як свого роду антикризового менеджера, тому що за два тижні (з 15 грудня до 31 грудня 2016 року – Ред.) потрібно було здійснити ряд активностей: підписати ряд договорів, запустити церемонію передачі ключів, яка успішно відбулася. Станом, на коли я прийшов, ні одного договору не було підписано. Скажімо, кошторису витрат на 2017 рік не було затверджено. Ми фактично почали роботу над кошторисом на початку січня, а саме з 10 січня. Ряд базових речей, які могли бути зроблені, не були».

Він також зазначив, що до 10 лютого у ПАТ НСТУ мав відбутися розподіл обов’язків між виконавчими продюсерами Олександром Харебіним, Вікторією Романовою та його повноваженнями щодо підготовки і проведення конкурсу. «Зараз відбуваються процеси переформатування. Я можу говорити чітко про два останні тижні грудня. Тоді був чіткіший розподіл обов’язків. Я повинен був прийняти певні задачі і виконати ряд дій активностей для того, щоб ми закінчили рік із рядом виконаних завдань. Робив це як міг відповідно до законодавства. Те, що стосується січня, важко розділили ці зони відповідальності», – пояснив пан Грицак.

Нагадаємо, 2 грудня 2016 року перший заступник гендиректора НТКУ Олександр Харебін і заступник гендиректора НТКУ Вікторія Романова офіційно були призначені виконавчими продюсерами пісенного конкурсу «Євробачення-2017».

Вікторія Романова приєдналася до команди НТКУ в 2005 році. З 2007 року вона є главою української делегації на «Євробаченні». У 2016 році пані Романова очолювала делегацію України в Стокгольмі, де в результаті конкурсу перемогла представниця України Джамала.

Олександр Харебін працює в НТКУ в якості першого заступника генерального директора з 2015 року.

Додамо, голова комісії з перетворення НТКУ в НСТУ, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко 15 грудня 2016 року призначив заступниками генерального директора НТКУ Олександра Мельничука та Павла Грицака. При цьому Павло Грицак був призначений відповідальним за виробництво музичних, спортивних програм, документальних фільмів, підготовку до пісенного конкурсу «Євробачення-2017», а також за комерційну діяльність НТКУ.

Павло Грицак – український бізнесмен, телевізійник та кінопродюсер, медіаменеджер, член оргкомітету «Євробачення-2017». У 2002-2005 роках Павло Грицак працював у НТКУ директором Дирекції міжнародних відносин, організовував спільну роботу телекомпанії з міжнародними організаціями, трансляції Олімпійських ігор та «Євро 2004», перші трансляції українських телепрограм за кордоном, а також першу трансляцію в Україні міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2002». У 2005-2007 роках працював на посаді віце-президента НТКУ та виконавчого продюсера «Євробачення-2005». У 2007-2016 роках працював у медіабізнесі.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду