Результати жеребкування до півфіналів «Євробачення-2017»: Україна зможе голосувати за Росію

Результати жеребкування до півфіналів «Євробачення-2017»: Україна зможе голосувати за Росію

15:25,
31 Січня 2017
4064

Результати жеребкування до півфіналів «Євробачення-2017»: Україна зможе голосувати за Росію

15:25,
31 Січня 2017
4064
Результати жеребкування до півфіналів «Євробачення-2017»: Україна зможе голосувати за Росію
Результати жеребкування до півфіналів «Євробачення-2017»: Україна зможе голосувати за Росію
31 січня 2017 року в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулася перша офіційна подія «Євробачення-2017» – жеребкування, за результатами якого стало відомо, які країни будуть представлені в першому півфіналі «Євробачення-2017», а які – в другому.

Україна як господарка конкурсу і країни «Великої п’ятірки» (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Велика Британія) автоматично проходять до фіналу, тому під час жеребкування визначалося, в якому з півфіналів вони будуть голосувати.

Переможниця «Євробачення-2004» Руслана і переможниця «Євробачення-2016» Джамала проводили жеребкування  країн «Великої п’ятірки» і країни-господарки конкурсу.

Джамала вибирала конверт із країнами, Руслана – з номерами півфіналів. У першому півфіналі голосуватимуть Італія, Іспанія, Велика Британія, у другому півфіналіУкраїна, Франція і Німеччина. Німецька телекомпанія ARD напередодні жеребкування звернулася з проханням голосувати у другому півфіналі, 11 травня 2017 року.  Наглядова рада пісенного конкурсу схвалила їхній вибір.

Жеребкування між 37 країнами-учасницями провели ведучі заходу Тімур Мірошниченко і Ніка Константинова.  

На початку розподілення ведучі зазначили, що на запит швейцарського мовника SRF Швейцарія не була включена до процесу жеребкування, а була розподілена до другого півфіналу.

37 країн-півфіналістів під час жеребкування було поділено на 6 груп. Ніка Константинова по черзі з кожної вази витягувала назви країн, а Тімур Мірошниченко вибирав листочок із номером півфіналу.

У першому півфіналі виступатимуть Чорногорія, Фінляндія, Грузія, Кіпр, Португалія, Бельгія, Словенія, Швеція, Вірменія, Молдова, Чехія, Латвія, Албанія, Ісландія, Азербайджан, Греція, Австралія, Польща.

У другому півфіналі виступлять Швейцарія, Македонія, Естонія, Ізраїль, Болгарія, Мальта, Нідерланди, Сербія, Данія, Росія, Румунія, Сан-Марино, Литва, Хорватія, Норвегія, Білорусь, Угорщина, Австрія та Ірландія.

До фіналу конкурсу пройдуть по 10 країн із кожного півфіналу, і в підсумку там змагатимуться 26 учасників.

За процедурою жеребкування та її належним виконанням згідно з правилами «Євробачення» стежитили представники Наглядової ради пісенного конкурсу. Зокрема виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд (Jon Ola Sand), виконавча продюсерка цьогорічного конкурсу Вікторія Романова, а також наглядач за голосуванням від компанії Digame mobile Томас Нідермеєр (Thomas Niedermeyer).

Йон Ола Санд у вітальному слові сказав, що Стокгольм прекрасно показав себе світу і він сподівається, що Київ якнайкраще  проведе конкурс.

«Перед вами великий виклик: це дуже весело, але і відповідально. Понад тисячу представників зі всієї Європи приїдуть сюди як члени делегації, буде півтора тисячі журналістів, які щодня висвітлюватимуть події з Києва, конкурсу та країни, тому це велика відповідальність, але і велика нагода. Київ – це активне місто, з багатою історією та динамічним майбутнім. Україна розташована між Сходом і Заходом. Вона давня і нова, традиційна і сучасна. Київ – прекрасне місто, де можна шанувати різноманіття. Київ проводив "Євробачення" у 2005 році, я був тоді на конкурсі. Київ двічі проводив дитячий пісенний конкурс, яким ми дуже пишаємося. З 2005 року в Києві, Європі і світі багато змінилося. Однак, одне не змінилося, а це гостинність і теплота киян і українців. Я переконаний, що перед нами буде три прекрасних телевізійних шоу і події у травні», – зазначив він.

Вікторія Романова повідомила, що проведення «Євробачення» в Україні – це велика честь для всіх нас. «Ми розуміємо, наскільки це важлива культурна подія Як мовник-організатор ми ретельно готуємося до грандіозних шоу, які чекають на нас у травні. Нам вдалося зібрати команду найкращих українських фахівців і зміцнити її професіоналами та експертами зі всієї Європи», – сказала вона.

За її словами, Національна суспільна телерадіокомпанія України як організатор конкурсу готує низку інновацій. «Кожного року пісенний конкурс "Євробачення" задає стандарти якості шоу і ця традиція продовжиться також цього року. Крім того, ми докладаємо усіх зусиль, щоб підготувати не просто сучасне шоу світового рівня, а й вразити глядачів розмаїттям української культури. Навіть логотип "Євробачення" поєднує сучасний дизайн і українські традиції», – додала пані Романова.

Вона підкреслила, що цьогорічний конкурс проводить новостворена НСТУ. «Для нас це теж велика перемога», – сказала Вікторія Романова.

Джамала  пообіцяла, що у фіналі «Євробачення» заспіває свою нову пісню і запросила усіх шанувальників конкурсу до Києва. 

Церемонія жеребкування велася повністю англійською моовю. Захід із українським перекладом наживо показував «UА: Перший», онлайн-версію можна було переглядати на сайті телеканалу, а також на YouTube-каналі.  Окрім того, трансляція з Києва відбувалася на офіційному сайті eurovision.tv та YouTube-каналі міжнародного пісенного конкурсу. 

Нагадаємо, на «Євробачення», яке проходитиме в Києві у травні 2017 року, готуються приїхати конкурсанти із 43 країн.

Головною ареною конкурсу стане Міжнародний виставковий центр на лівому березі. Півфінали «Євробачення-2017» відбудуться 9 та 11 травня, фінал – 13 травня.

Фото: «UA: Перший»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду