Що покажуть «UA: Перший» та філії НТКУ в новорічну ніч та на Різдво

Що покажуть «UA: Перший» та філії НТКУ в новорічну ніч та на Різдво

09:36,
31 Грудня 2016
7451

Що покажуть «UA: Перший» та філії НТКУ в новорічну ніч та на Різдво

09:36,
31 Грудня 2016
7451
Що покажуть «UA: Перший» та філії НТКУ в новорічну ніч та на Різдво
Що покажуть «UA: Перший» та філії НТКУ в новорічну ніч та на Різдво
«UA: Перший» заманюватиме глядача художніми фільмами, програмами, які традиційно виходять на телеканалі у вихідні дні, і спеціально знятими для Нового року вогниками, а філії НТКУ обійдуться без глобальної вечірки, зате з калейдоскопом вітань зі всієї України.

У січні 2017 року НТКУ об’єднана перетвориться на публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія» (ПАТ НСТУ). Дискусія щодо того, яким має бути контент суспільного, триває. Дискутується, зокрема, й питання, чи мають бути новорічні вогники на суспільному мовленні. Наприклад, ведучий каналу «UA: Перший» Тимур Мірошниченко вважає, що потрібно 2-3 роки експериментів, щоби знайти формулу нового новорічного контенту на суспільному.

Незважаючи на брак фінансування, канали, які реформуються на суспільне, підготували новорічний ефір. Хоча в ньому буде багато повторів та мало оригінальних програм, усе ж трапляються й досить цікаві проекти.

Незважаючи на брак фінансування, канали, які реформуються на суспільне, підготували новорічний ефір. Хоча в ньому буде багато повторів та мало оригінальних програм, усе ж трапляються й досить цікаві проекти.

Продюсер Владислав Багінський, прихильник «голубого вогника» (еталону радянських новорічних передач із 1962 року), вважає, що «оскільки це для суспільства робиться, то це і є суспільний мовник». Під час зйомок новорічного вогника для «UA: Першого», які відбулися 19 грудня в Національній опері, продюсери шоу Владислав Багінський і Тимур Мірошниченко розповідали про традиції святкування Нового року. За їхніми словами, звичайна українська родина в новорічну ніч збирається за щедро накритим столом, де найголовніша страва — олів’є, та дивиться телевізор.

Сайт «Суспільне мовлення» з'ясував, чим вражатиме глядача об’єднана НТКУ в новорічну ніч та яким редактори бачать якісний новорічно-різдвяний контент.

«UA: Перший»: солянка від народних артистів,

світ Павла Табакова й фольк на закуску

«UA: Перший» 31 грудня — 1 січня заманюватиме глядача художніми фільмами, програмами, які традиційно виходять на телеканалі у вихідні дні, і спеціально знятими для Нового року вогниками.

Удень 31 грудня на «UA: Першому» покажуть дві частини художнього фільму «Собака на Різдво», що, швидше за все, змусить постійних глядачів перемкнути канал, оскільки цей фільм транслювався на минулих вихідних, 24–25 грудня. Така ж прикрість може статися й під час показу церемонії нагородження музичною премією «Європейський прорив — 2016», яку телеканал уже транслював.

Вечірній ефір телеканалу буде ексклюзивнішим завдяки тревел-шоу «Баклани на Балкани», випуску новин і «Новому року на “Першому”» у стилі вогника, знятому 19 грудня в Національній опері. Тут показуватимуть артистів, яких нечасто можна побачити на інших каналах, а саме Надію Шестак, Наталію Бучинську, Віктора Павліка, Аллу Кудлай, Павла Зіброва, Володимира Гришка та інших. У компанії народних артистів на «UA: Першому» буде Олександр Пономарьов із прем’єрною піснею «Христос народився», яку заспівав для «Першого» з дитячим хором «Веснівка».

Олександр Пономарьов із дитячим хором «Веснівка»

У другій частині «Нового року на “Першому”» (о 1:20) на сцені будуть Злата Огневич, Alyosha, Міла Нітіч, Світлана Тарабарова, Олег Винник, Іларія, піаніст Євген Хмара, «Поліграф ШарікOFF» (екс-Серьога), переможець «Євробачення-2011» від Азербайджану Ельдар Гасимов, кубинець Роберто Кель Торрес, латвієць Інтарс Бусуліс, Софія Куценко, Софія Тарасова, Макс Лоренс і Анюта Славська, Ольга Ракицька, групи Emotion і MBAND із Росії.

На світанку «UA: Перший» покаже концертну програму «Мій світ» Павла Табакова зі Львівської опери, яку зняли ще 2014 року.

Ранок нового року почнеться з найкрасивіших випусків «Театральних сезонів» і «Мистецьких історій», які вийшли у 2016-му. Ведуча «Фольк-music» Оксана Пекун розповіла сайту «Суспільне мовлення», що під час новорічної програми відбудеться нагородження переможців проекту, показ вишитих суконь від дизайнерки Оксани Полонець, а також прозвучить багато народних пісень, колядок і жодної російської пісні.

 Оксана Пекун під час зйомок «Фольк-music»

Після «оригінальних пісень із домішками українського автентичного стилю», якими завжди наповнена програма «Фольк-music», «UA: Перший» перейде на «вихід у світ бабиної дочки». Церемонія нагородження «Майбутнє нації» дуже нагадує українську казку «Дідова дочка і бабина дочка». До дідової дочки, бідної, але красивої, талановитої, квітки-душі, можна віднести співаків, що виступали з дітьми з приватної Академії сучасної освіти «А+», яка належить дружині першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Ігоря Ніконова Іванні Ніконовій. «Бабині дочки», як відомо з казки, не дотягують до справжніх принцес, та за ними стоїть пробивна мама. У випадку з «Майбутнім нації» — це футболісти, бізнесмени, народні депутати, чиї діти вийдуть на найкращу в Україні сцену, їх покажуть на Новий рік по телевізору.

«Промінь» опівночі омолодиться

Те, що радіо «Промінь» планують найближчим часом «омолодити й осучаснити», стало відомо ще в жовтні 2016 року. Директор ТО «Промінь» Роман Коляда розказав «СМ», що нині його колеги активно спілкуються зі студентами, зокрема в царині соціології, щоби з’ясувати, що молодь хотіла би від суспільного радіо. «Оскільки в нас немає можливості проводити соціологічні дослідження офіційно і платити за них великі гроші, ми підключаємо волонтерські сили. Отримані дані від студентів будемо використовувати упродовж усього року, позаяк ми маємо стати молодіжним, суспільним каналом. Дещо ми вже робимо. Наприклад, нове ранкове шоу “Підйомна сила”, яке виходить кілька місяців і робиться в дусі перетворення на суспільне. Ми не чекаємо офіційного старту», — розповів пан Коляда.

За його словами, новорічна ніч буде як штрих до портрету, як декларація про наміри. «Мій син Станіслав навчається в Київському університеті культури. Я нахабно скористався службовим становищем і попросив його зібрати молодих людей, які хотіли би скласти плейлист перших годин мовлення “Променя” в 2017 році й начитати підводки з привітаннями. Першокурсники запропонували музику, яку самі слухають і радять іншим. Відверто кажучи, їхній вибір мене здивував. У плейлисті немає The Hardkiss, Onuka, тих музикантів, яких радійники вважають молодіжними й модними. Дивлячись на продажі квитків на концерти The Hardkiss, я розумію, що є вдосталь людей, які слухають цю музику. Та студенти запропонували дещо іншу музику: ТНМК, “Тартак” із мегахітом “Прокрутіть цю пісню по радіо”, Тіну Кароль, “Бумбокс”, Alekseev. Це далеко не перший фронт того, що нині виходить і можна знайти на саундклауді. Молодняк, виявляється, не знає наймолодшої, найновішої української музики», — зазначив він.

Роман Коляда зі студентами омолодять радіо опівночі

Під час співпраці з молоддю Роман Коляда здивувався, що студенти вважають радіо чимось серйозним, де личить поводитися стримано. «Я пробував їх розчарувати, в хорошому сенсі слова, пояснив, що радіо стає молодшим, динамічнішим, людянішим, ближчим до людей», — розповів пан Коляда.

Після прем’єри студентів, за його словами, готується спецпроект у рамках «Особистого рейтингу». Гостями цієї програми є зірки, які впродовж 25 хвилин стають діджеями й крутять п'ять пісень, що їх сформували. Уже багато місяців під час кожної програми вони пишуть підводку до новорічних пісень, із цього буде зроблено новорічну вибірку. Далі в ефірі ранкове шоу «Підйомна сила». Роман Коляда додав, що після Водохреща (19 січня») радіо «Промінь» запустить оновлену програму «На свіжу голову», яка виходить в ефірі з 09.00 по 12.00. «Там потрібна динаміка, буде багато експертів», — пояснив він і додав, що на Різдво однозначно буде багато сучасних обробок, джазових і не джазових колядок і щедрівок.

Дніпро: новорічні програми по всіх напрямках

У новорічну ніч 51-й канал Дніпропетровської філії НТКУ не робитиме глобальної вечірки, зате, за словами директора виконавчого «Дніпропетровської регіональної дирекції»Валентина Чанглі, новорічний настрій буде у всіх програмах, які виходитимуть на вихідні.

«Ми розуміємо, що робити регіональне новорічне шоу не дуже доцільно, бо національні телекомпанії переб’ють нас. Ми у Дніпрі вирішили, що робитимемо новорічні програми по всіх напрямах: і на соціально-політичну тематику, і на культурну. Також у місцевих новинах у нас будуть новорічні сюжети», — розповів керівник «СМ».

За його словами, в новорічно-різдвяний період 51-й канал показуватиме «добрі фільми», які могли би відволікти людей від політики, викликати позитивні емоції. Наразі Дніпропетровська філія домовляється про закупівлю святкового контенту з продакшнами, які працюють на регіональному рівні. «У зв’язку зі зростанням курсу долара збільшуються й ціни на контент. Я не впевнений, що ми зможемо купити все, що бажали. Минулого року ми брали контент приблизно 4 грн за хвилину. Нині деякі компанії виставили ціни 40 грн за хвилину, для нас це висока сума. Ми шукаємо ці кошти і сподіваємося, що новорічний контент сподобається нашим глядачам і слухачам», — сказав Валентин Чанглі.

Закарпатська філія покаже концерт із Віденської опери

У новорічну ніч на телеканалі «Тиса-1» Закарпатської філії НТКУ покажуть концерт Олега Винника й цирк Кобзов. «До нас часто звертаються сторонні виробники, з якими ми вже багато років співпрацюємо, з проханням розмістити різдвяні й новорічні програми. Концерт Винника і цирк — із тієї серії», — розповів «СМ» заступник директора виконавчого Закарпатської філії НТКУ з телебачення Олександр Герешко.

Він вважає, що їхньою родзинкою є програми мовами національних меншин, які будуть нецікаві широкому глядачеві. Також у новорічний цикл входитимуть проекти, які «Тисі-1» надають партнери з європейських країн, а саме Австрії й Німеччини. «Цього року нам обіцяють дати концерт симфонічного оркестру з Віденської опери. Це концерт світового рівня», — сказав Олександр Герешко.

В ефірі «Тиси-1» закарпатців привітали консули, які працюють в області

За його словами, на новорічні вихідні в ефірі «Тиси-1» покажуть виступи місцевих виконавців, фольклорних колективів, закарпатського народного хору, а також планують повторити з минулих років святкові програми у стилі «С легким паром» місцевого розливу, які користувалися великим попитом. Традиційно в суботу й неділю на «Тисі-1» вийде п'ять випусків «Хороших новин» (о 07:00, 09:00, 11:00, 13:00, 16:00). «На периферії фахівця за такі гроші, які отримують журналісти на філіях НТКУ, не знайдеш. При тому в нас сильна редакція інформації. Інколи сам дивуюся, такі молоді люди, без особливого досвіду, а роблять надзвичайно цікаві сюжети», — зазначає пан Герешко.

«Єдине, що є проблеми технічного плану з супутником. Цифрове мовлення можна взагалі викреслити, за моїми даними, якщо по Україні 8 % дивиться цифрове телебачення, то на Закарпатті — 3 %. Це засмучує», — розповів про погану якість картинки Олександр Герешко. На Закарпатті, за його словами, люди розбещені якісним відео, адже є з чим порівняти, приміром, із угорським чи словацьким каналами.

На Різдво телеканал планує пряму трансляцію різдвяного богослужіння з головного храму Ужгорода.

Волинська філія об’єднала вітаннями всю Україну

«Будемо брати глядача перевагами регіонального мовника, маємо бути ближче до людей», — розповіла директор виконавчий «Волинської регіональної дирекції» Ольга Куліш.

Волинська філія підготувалася до новорічної ночі дуже старанно, створивши кілька власних святкових проектів і запросивши до співпраці колег із інших областей. Ольга Кушнір зізналася, що сплеск ідей виник неспроста: «Багато років поспіль у нас були новорічні вогники, але почалася війна й рука не піднімається робити шоу. Ми не зможемо взяти глядача тим, чим беруть центральні канали, в нас не буде суперзірок. Ми покажемо людей, які один одного знають і шанують».

Очільниця телерадіокомпанії тішиться новим новорічним проектом «Від району до району». За її словами, телегрупа впродовж грудня об’їздила всі райони Волинської області, в кожному місті журналісти знімали святкові сюжети з концертними номерами, зустрічами з людьми. Волинський марафон вийде в ефір у новорічну ніч.

Волинська філія НТКУ запропонувала колегам регіональних мовників підготувати однохвилинні відеовітання іншим областям. Ольга Куліш зазначила, що будь-яка філія зможе їх взяти собі в новорічну програму. В ефірі ж Волинської філії можна буде побачити вітання з усієї України. До глядачів звернуться учасники АТО, волонтери, актори, виконавці, спортсмени, поліцейські, люди багатьох інших професій і вподобань. Волинь презентуватиме учасник АТО Микола Тишик, заслужений діяч мистецтв Олександр Стадник, заслужений учитель України Галина Ягенська, лідер гурту «Чорні черешні» Юрій Поліщук та інші.

«У студії Київської філії побувають народні артисти України Алла Кудлай, Віталій Білоножко, Алла Попова, заслужена артистка України Анжеліка Рудницька. Від черкащан вітатиме Україну гурт “Спів братів” і срібний призер олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро Сергій Куліш. Його колега Михайло Попов, який став золотим призером XV Олімпіади Михайло Попов, звернеться до українців від Запорізького краю, як і президент Всеукраїнської федерації бойових мистецтв “Спас” Олександр Притула. Здоров’я від медико-генетичного центру бажатиме професор Олена Гречаніна (Харків), миру і злагоди — голова Конгресу української інтелігенції Василь Кобець (Вінничина) і лауреат Шевченківської премії Сергій Жадан (Харків). Музичний народний аматорський театр пісні “Петридава” (Хмельницький), гурти “Україна У” (Рівне) і “Діти Фрістайла” (Полтава), та багато інших подарують справжній серпантин новорічного  настрою. А численні колядки з різних куточків України ще раз підтвердять самобутність і різнобарвність народного мистецтва великої і єдиної держави», — доповнюють слова Ольги Куліш її колеги.

Волинська філія на Новий рік матиме подвійний привід святкувати. «1 січня нашому телебаченню виповнюється 25 років. Саме на Новий рік був перший вихід в ефір. Тож 1 січня ми показуватимемо програму “Як це було”, згадаємо новорічні вогники, які ми робили 10–20 років тому», — розповіла пані Куліш.

За її словами, на Різдво заплановано прямоефірні богослужіння з центральних храмів Луцька, а також багатогодинний різдвяний марафон «Бог багатий милосердям». На сцені обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка виступатимуть хори різних конфесій: протестантські, католицькі, православні тощо. Виручені кошти з продажу квитків будуть спрямовані на благодійний рахунок обласного Товариства Червоного хреста, яке опікується нужденними і дітьми сиротами.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду