Олександр Зінченко побоюється, що нове керівництво НТКУ може зачистити проекти «команди Зураба»
Олександр Зінченко побоюється, що нове керівництво НТКУ може зачистити проекти «команди Зураба»
Про це він написав на своїй сторінці на Facebook.
«Я б хотів і далі рухати стару шафу «Першого» у бік цінностей суспільного мовлення.
Але.
Перше. «Розсекречена Історія» виходить по суботах о 21:55 – «пізній прайм». Тільки ненормальні могли наважитися на такий експеримент – поставити у суботній прайм ромову про складні сторінки минулого! )) Які цінності сповідуватиме нове керівництво каналу – не відомо. Можливо, хтось захоче повернути умовного поплавського на цей час «щоб росли рейтинги». Ясно, що тоді «Розсекреченої Історії» не буде.
Друге. Не секрет, що Зураба Аласанію я знаю десь 15 років, а Дар’ю Юровську – 21 рік! І наші товариські стосунки давно не є секретом. Якщо нове керівництво почне «зачистку» від проектів, які розпочала «команда Зураба», - то я є однією з перших кандидатур «на виліт».
Третє. 31 грудня, з дванадцятим ударом дзвону на дзвіниці Михайлівського собору НТКУ перетворюється на гарбуз. Ця юридична особа перестає існувати. Процедурно це означає, що усі працівники НТКУ мають бути звільнені у зв’язку із її ліквідацією. Чи будуть моя режисерсько-редакторська-адміністративна група запрошена до співпраці до новоствореного суспільного мовника – я також не знаю», – зазначив Олександр Зінченко.
За його словами, в осінньому сезоні вийде ще кілька випусків: «Справа Довженка: як диктатура знищила довіру?» про те, як доносительство атомізувало суспільство; «Чи здатні революції щось змінити?» про те скільки часу і зусиль треба для реформ після оксамитових революцій; «Голодомор. Співвинуватці» про те, чи можливий був геноцид українців без участі українців.
«Ми спробуємо поговорити і про інші теми, якщо програма буде далі існувати», – додав він.
Пан Зінченко вважає, що існування програми «Розсекречена Історія» залежить від підтримки і зацікавлення глядачів. «Рахується все: ваша присутність біля телевізору в суботу, перегляди на YouTube, лайки і шери сторінки проекту, ваші думки, чому цей проект має і далі існувати та аргументи, чи має існувати взагалі, чи він потрібний нам всім», – звернувся до глядачів автор програми.
Журналістка «Ua:Першого»Ангеліна Лазебна і Леонід Кравчук
Нагадаємо, рік тому вийшов перший спецвипуск, присвячений 150-річчю митрополита Андрея Шептицького. До 25-ї річниці Незалежності України вийшов ще один спецвипуск – про Незалежність. А від вересня «Розсекречена Історія» виходить щотижня.