«UA:Перший» і «Культура» покажуть прем’єру фільму  «Примара Бабиного Яру»

«UA:Перший» і «Культура» покажуть прем’єру фільму «Примара Бабиного Яру»

14:39,
15 Вересня 2016
6104

«UA:Перший» і «Культура» покажуть прем’єру фільму «Примара Бабиного Яру»

14:39,
15 Вересня 2016
6104
«UA:Перший» і «Культура» покажуть прем’єру фільму  «Примара Бабиного Яру»
«UA:Перший» і «Культура» покажуть прем’єру фільму  «Примара Бабиного Яру»
Телеканал «Культура» завершив роботу над документальним фільмом «Примара Бабиного Яру». Прем’єра відбудеться на «UA:Перший» і «Культурі» 29 вересня. Документальну стрічку також покажуть обласні філії НТКУ.

Про це повідомляє Держкомтелерадіо.

«Фільм створено за підтримки Держкомтелерадіо відповідно до плану заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України, до 75-роковин  трагедії Бабиного Яру», – йдеться у повідомленні.

Над стрічкою працювали: автор і режисер Тетяна Баришпол, оператор Ігор Приміський, режисер монтажу Сергій Байдецький.

Фільм ґрунтується  на  свідченнях істориків,  письменників, видатних діячів. У ньому використані архівні фото та відео документи, зазначають у Держкомтелерадіо.

Події та архівні документи коментують краєзнавець, автор численних книг про Київ Дмитро Малаков, відомий громадський діяч, правозахисник Семен Глузман, директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного Владислав Берковський.

У документальному фільмі є постановочні сцени з книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр». У ній грають заслужений актор України Микола Олійник і студент Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Борис Савенко.

Творчий директор телевізійного каналу «Культура» та режисер Тетяна Баришпол розповіла, що провела опитування киян про те, що вони знають трагедію Бабиного Яру. Люди розповідали лише про масові розстріли євреїв 29, 30 вересня. «А те, що там 102 дні у кожному приярку гриміли постріли, що там були  розстріляні тисячі військовополонених, циган, ОУНівців, майже ніхто не знає. Бабин Яр – це трагедія всього Києва, всього українського народу. Саме про це і є наш фільм», – зазначила Тетяна Баришпол. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду