GPB витратив на зарплати майже на 5 млн ларі більше запланованого – наглядова рада

15:25,
15 Травня 2014
2110

GPB витратив на зарплати майже на 5 млн ларі більше запланованого – наглядова рада

15:25,
15 Травня 2014
2110
GPB витратив на зарплати майже на 5 млн ларі більше запланованого – наглядова рада
Суспільний мовник Грузії GPB видав у 2013 році зарплати групам неіснуючих передач, витративши майже на 5 млн ларі більше затвердженого бюджету. Про це йдеться в опублікованому на початку травня звіті наглядової ради.

У своєму звіті наглядова рада (у складі якого були: Мамука Пачуашвілі, Давіт Канделакі, Зураб Давіташвілі, Гіоргі Меладзе, Наталіа Двалі, Ніно Данелія і Емзар Гогуадзе) спирався на проведену за його ж ініціативою аудиторську перевірку, яка показала, що в період з січня по грудень 2013 було видано 14723032 ларі, тоді як за затвердженим бюджетом слід було витратити 10 млн ларі.

Опікунська рада відзначає, що менеджментом порушені як єдиний, так і постатейний параметри бюджету, що, відповідно до закону, повинно було бути узгоджено з наглядовою радою.

Про наведені у звіті факти наглядова рада має намір сповістити Головну прокуратуру.

Фінансовий директор GPB Каха Сонішвілі в бесіді з Media.ge заявив, що в 2013 році на зарплати було витрачено на 300 тис. ларі менше, ніж у 2012 році.

«Затверджений бордом бюджет був неадекватним, тому що, коли вони прописали в зарплатах 10 млн, це означало, що кількість співробітників слід було скоротити на 40%. Торік було витрачено 15 млн, а цього року було прописано 10 млн. Навіть теоретично неможливо, щоб за один місяць пішла третина співробітників, це абсолютно неприпустимо і неможливо», – зазначив Каха Сонішвілі.

За його словами, коли генеральним директором був обраний Гіоргі Бараташвілі, з лютого почали оптимізацію, і в кінці лютого скоротили фонд зарплати, приблизно, на 150 тис. ларі. Але продовжити цей процес не змогли, оскільки борд звільнив Бараташвілі з посади, Тамаз Ткемаладзе, який змінив його, цей процес призупинив.

Крім зарплат, на 41667 ларі понад запланованої суми було витрачено на відрядження, що обійшлося телебаченню в 756667 ларі. Каха Сонішвілі каже, що у порівнянні з 2012 роком ці витрати скорочені на 57%.

Менше запланованого витрачено в інших компонентах, якими є маркетинг і продаж, наглядова рада, продюсинг, інформаційна служба, технічна служба і т. д.

У загальному підсумку, в 2013 році Мовник витратив 35711538 ларі замість 36775390 ларі.

Це перший випадок, коли річні звіти опікунської ради та менеджменту мовника були підготовлені окремо. До цього публікувався тільки один, загальний звіт. У 2013 році, також вперше, наглядова рада двічі знімала з посади гендиректора мовника, і обидва рази суд відновлював його повноваження. Наглядова рада та менеджмент в минулі роки завжди діяли узгоджено і претензій у відношення один одного не висловлювали.

Джерело: Грузия Online

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду