«Євробачення» має проходити в Україні на вже на базі Суспільного мовлення - експерт

«Євробачення» має проходити в Україні на вже на базі Суспільного мовлення - експерт

16:48,
30 Травня 2016
2286

«Євробачення» має проходити в Україні на вже на базі Суспільного мовлення - експерт

16:48,
30 Травня 2016
2286
«Євробачення» має проходити в Україні на вже на базі Суспільного мовлення - експерт
«Євробачення» має проходити в Україні на вже на базі Суспільного мовлення - експерт
Перемога України на «Євробаченні» має стати каталізатором перетворення державних мовників в Суспільне мовлення, щоб наступного року Україна проводила конкурс вже на базі Суспільного мовлення. Про це сказала Галина Смірнова, старший спеціаліст проекту Ради Європи «Зміцнення свободи слова та створення системи Суспільного мовлення в Україні» на семінарі «Інтеграція регіональних телерадіокомпаній в систему суспільного мовлення України», що відбувся 28-29 травня 2016 року в Києві.

За словами Галини Смірнової, команді проекту успішно працює з командою НТКУ для запуску системи суспільного мовлення. «Ми розуміємо, як вам зараз непросто, бо суспільне створюється не з нуля, а шляхом реформування державних каналів і для цього треба подолати дуже багато перешкод. Реформування державних обласних телерадіокомпаній є зобов’язанням України перед Радою Європи з 2005 року. Також, суспільне є важливим пріоритетом Плану дій Ради Європи для України на 2015 -2017 роки», – сказала Галина Смірнова.

Проект Ради Європи з початку 2016 року надає експертну допомогу для вдосконалення проекту Статуту НСТУ, який найближчими днями має бути оприлюднений на веб-сторінці Держкомтелерадіо. Також сприяє розробці проектів положень про наглядову раду, ревізійну комісію.

«Завдання інтеграції регіональних компаній в єдину систему суспільного мовлення є надзвичайно важливим і актуальним, на чому систематично наголошують експерти Ради Європи. Зокрема, Ів Саломон (Великобританія)  в експертизі проекту змін до Закону “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” підкреслювала, що “необхідно відкинути всі пропозиції щодо відокремлення радіомовлення від телебачення та місцевих/регіональних служб від національних, оскільки це матиме значний негативний вплив на ресурси. Окрім того, у періоди національної кризи будь-яка фрагментація державного суспільного мовлення буде діяти безпосередньо на користь ворожих сил та їхнього бажання «поділяти і володарювати. Служби суспільного мовлення відіграють особливу роль у сприянні посиленню демократії та соціальної згуртованості, і це особливо важливо у кризові періоди. Окрім того, пропозиція зберегти зв'язок між службами суспільного мовлення та місцевою владою (через управління або фінансування) має бути відкинута як така, що суперечить принципам Ради Європи, а саме незалежності суспільного мовлення, що має бути прямо гарантована», – зазначила Галина Смірнова.

У семінарі взяли участь представники НТКУ, філій (колишніх ОДТРК), члени Наглядової ради, міжнародні експерти. Зокрема, колишній телевізійний директор мовника DR (Данія), колишній директор Європейської мовної спілки (EBU), радник ЄС та НТКУ, експерт Ради Європи Бйорн Еріхсен представив модель інтеграції регіональних мовників в систему суспільного мовлення.

Учасники семінару подискутували на тему «Побудова комунікацій між філіями: запити регіонів та вибір оптимальної моделі», «Стандарти подачі інформації суспільних мовників. Критерії відбору інформації для регіональних та загальнонаціональних випусків» та інші.

Фото надані Офісом Ради Європи в Україні

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду