Працівників Чернівецької філії НТКУ передусім хвилюють обсяги мовлення після входження до суспільного

Працівників Чернівецької філії НТКУ передусім хвилюють обсяги мовлення після входження до суспільного

13:32,
11 Травня 2016
5453

Працівників Чернівецької філії НТКУ передусім хвилюють обсяги мовлення після входження до суспільного

13:32,
11 Травня 2016
5453
Працівників Чернівецької філії НТКУ передусім хвилюють обсяги мовлення після входження до суспільного
Працівників Чернівецької філії НТКУ передусім хвилюють обсяги мовлення після входження до суспільного
Генеральна директорка Чернівецької філії НТКУ Любов Годнюк — про реформування державного каналу в суспільне мовлення

Всі державні телерадіокомпанії (ДТРК), відповідно до закону про створення суспільного мовлення, мають увійти до складу публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Закінчується перший етап реформування, під час якого всі ДТРК увійшли до складу Національної телекомпанії України, ставши її філіями. Наразі триває процес припинення юридичних осіб ДТРК, після чого розпочнеться другий етап реформи — корпоратизація і створення ПАТ НСТУ. Сайт «Суспільне мовлення» поцікавився в регіональних ТРК, як триває реформа, з якими труднощами стикаються компанії і які питання найбільше хвилюють їхніх працівників.

За словами Любові Годнюк, колектив філії НТКУ «Чернівецька регіональна дирекція» готовий до змін і ребрендингу. Водночас його хвилюють обсяги мовлення регіональних телекомпаній: чи буде його залишено в межах, які дозволяють зберегти регіональні особливості та в повному обсязі відповідати на інформаційні запити громадян того чи іншого регіону. Колектив переймається кількістю працівників майбутньої філії ПАТ НСТУ та розміром заробітної плати.

Наразі на філії, як і на інших телерадіокомпаніях, що увійдуть до ПАТ НСТУ, триває 10%-ве скорочення, після якого залишиться 192 штатних одиниці. Середня заробітна плата журналістів — 3418,81 грн.

Члени колективу часто ставлять керівниці запитання щодо реформування, але не на всі вона має змогу відповісти. Зокрема, на каналі немає повного й чіткого розуміння ані структури майбутньої ПАТ НСТУ, ані місця філії в цій структурі.

Сайт «Суспільне мовлення» вже оприлюднив інтерв’ю з керівниками Закарпатської філії Віталієм Мещеряковим та Дніпропетровської Валентином Чанглі.

– Пані Любове, чи є у вас проблеми з припиненням юридичної особи ОДТРК? Які? Коли, на вашу думку, цей процес може бути завершено?

– Проблеми при припиненні юридичної особи такі: ще не проведено перевірку ДФС, права власності на землю й транспортні засоби ще в процесі переоформлення. 20 квітня 2016 року розпочалася перевірка Державної фіскальної служби. Згідно з її регламентом, вона триватиме 5 днів, ще 5 днів — на складання довідки. Тож орієнтовна дата припинення юридичної особи Чернівецької ОДТРК — початок травня.

Яким чином нині фінансується ваша філія: як і раніше, через Держкомтелерадіо, чи вже через НТКУ? Чи були затримки з виплатою заробітної плати? Який середній розмір зарплати у журналістів?

– Чернівецька регіональна дирекція фінансується через Держкомтелерадіо. Затримка з виплатою заробітної плати була в березні 2016 року через відсутність затвердженого паспорта бюджетної програми. Середня зарплата журналістів — 3418,81 грн.

– Із яких іще джерел ви можете доплачувати своїм працівникам: спецфонд, рекламні надходження, інше?

– Доплати працівникам нашої філії НТКУ передбачені спеціальним фондом кошторису (власні надходження).

Скільки коштів отримала філія за перший квартал 2016 року від реклами? Яка динаміка цих надходжень: вони збільшуються, зменшуються?

– За перший квартал 2016 року Чернівецька регіональна дирекція отримала власних надходжень від реклами в сумі 159 508 грн. Для порівняння: за перший квартал 2015 року було отримано 182 479 грн., або на 22 971 грн. більше.

Чи оголошено вже вашим працівникам про 10%-ве скорочення? Скільки залишиться працівників після скорочення?

– Так, працівникам філії оголошено про 10%-ве скорочення. Після скорочення залишиться 192 штатних одиниці.

Чи є у вас розуміння структури майбутньої ПАТ НСТУ й місця вашої філії в ній?

– Цікаве запитання… Повного й чіткого розуміння ані структури майбутньої ПАТ НСТУ, ані нашого місця в цій структурі ми не маємо. Створення й функціонування цілісної структури Національної суспільної телекомпанії України мусить мати офіційне підґрунтя. Наразі цей процес на стадії обговорення. Керівництво НТКУ акцентує на тому, що суспільне мовлення будуватиметься на трьох телевізійних каналах: на базі Першого національного, телеканалу «Культура» й нібито залишатимуться регіональні телеканали. Так само суспільне радіо передбачає мовлення на трьох радіоканалах. Ми щиро сподіваємося на це.

– Які запитання найчастіше ставлять вам члени колективу щодо процесу створення суспільного мовлення? Що їх найбільше хвилює?

– Передусім хвилюють обсяги мовлення регіональних телекомпаній, чи залишиться воно в межах, які дозволяють зберегти регіональні особливості та в повному обсязі відповідати на інформаційні запити громадян того чи іншого регіону. Колектив переймається кількістю працівників майбутньої філії ПАТ НСТУ та розміром заробітної плати. Створювати нове якісне телебачення з такою зарплатою, яка є нині, досить складно… В цьому ж контексті хвилює технічного переоснащення майбутніх суспільних регіональних мовників. Наш колектив готовий до ребрендингу, маємо багато нових ідей, але, знову ж таки, ми не знаємо, якими будуть обсяги мовлення та яким буде матеріально-технічне забезпечення в майбутньому ПАТ НСТУ.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Фото - Facebook Любові Годнюк
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду