«Укртелефільм» програв апеляцію ТОВ «Сілтек ЛТД» і має віддати частину квартир

«Укртелефільм» програв апеляцію ТОВ «Сілтек ЛТД» і має віддати частину квартир

08:36,
14 Квітня 2016
2985

«Укртелефільм» програв апеляцію ТОВ «Сілтек ЛТД» і має віддати частину квартир

08:36,
14 Квітня 2016
2985
«Укртелефільм» програв апеляцію ТОВ «Сілтек ЛТД» і має віддати частину квартир
«Укртелефільм» програв апеляцію ТОВ «Сілтек ЛТД» і має віддати частину квартир
13 квітня 2016 року Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ТОВ «Сілтек ЛТД» на рішення Господарського суду м. Києва від 26 січня 2016 року у справі № 910/1941/14 за позовом Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» до ТОВ «Сілтек ЛТД» та ПАТ «Міжнародна інвестиційна компанія «Інтерінвестсервіс» про визнання інвестиційного договору та довіреності недійсним.

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомила юрист НТКУ, голова комісії з реформування Студії «Укртелефільм» Олена Любченко. Своїм рішенням Київський апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції та постановив нове рішення, яким відмовив Українській студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» у задоволенні позивних вимог у повному обсязі. Постанова апеляційної інстанції набуває чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого господарського суду.

Пані Любченко нагадала, що спір виник у зв’язку із незаконним відчуженням ПАТ «Міжнародна інвестиційна компанія «Інтерінвестсервіс» на користь ТОВ «Сілтек ЛТД» майнових прав на 80 квартир у будинку, що розташований за адресою: м. Київ, вул. О. Туманяна 15-А, що належали Українській студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» відповідно до акту розподілу та порівняльної відомості, що були  підписані між «Укртелефільмом» та ПАТ «Міжнародна інвестиційна компанія «Інтерінвестсервіс» відповідно до умов укладеного між ними договору про спільну діяльність.

«Ця справа наразі розглядається вже по третьому колу, попередні рази суди як першої так і апеляційної інстанції задовольняли позивні вимоги “Укртелефільму” у повному обсязі, однак чомусь, на мою думку, з дуже формальних підстав Вищий господарський суд України направляв справу на новий розгляд. Слід зауважити, що зазначений вище інвестиційний договір вже визнавався недійсним за рішенням Господарського суду м. Києва від 19.03.2014 року № 910/2322/14, але тільки частково, в частині відчуження майнових прав на 28 квартир, що отримані за цим же договором та актом розподілу “Укртелефільмом”, який в свою чергу передав їх Київській міській раді», – зазначила Олена Любченко.

Вона додала, що тоді суд встановив, що ПАТ «Міжнародна інвестиційна компанія «Інтерінвестсервіс» незаконно відчужила на користь ТОВ «Сілтек ЛТД» квартири, які були передані «Укртелефільмом» Київській міській раді, рішення набрало законної сили та не оскаржувалося сторонами,  тому факти встановлені в такому рішенні є беззаперечними.

«Наразі на останньому засіданні по нашій справі стало зрозуміло, що команда, яка працює на ПАТ “Міжнародна інвестиційна компанія “Інтерінвестсервіс” та ТОВ “Сілтек ЛТД” змінила тактику, наняла нових юристів, відпрацювали  нову схему. За декілька днів до засідання представниками ТОВ Сілтек ЛТД” до Апеляційного суду була подана додаткова угода до зазначеного інвестиційного договору, відповідно до якої, ще у березні 2015 року квартири, які були відсуджені Київській міській раді та ще 19 інших вже проданих кватир були виключені із такого договору, а відповідно не вважаються переданими, і хоча Апеляційний суд не повинен приймати такі докази до уваги, про що говорилося на судовому засіданні, думаю, така додаткова угода з’явилася саме зараз не просто так», – сказала Олена Любченко.

Вона вважає, що ця ситуація критична. «Враховуючи безглузді зауваження ВГСУ, які лунали  під час розгляду даної справи, наразі ВГСУ може залишити постанову апеляційної інстанції в силі, а ТОВ “Сілтек ЛТД”, задоволений своєю безкарністю, швиденько продасть чужу власність», – впевнена Олена Любченко.

Нагадаємо, Студія «Укртелефільм» перебуває в перманентних судових процесах уже кілька років.

Через це і саботаж керівництва загальмувалася реформа Суспільного мовлення.

13 квітня парламентський Комітет з питань свободи слова та інформаційної діяльності підтримав законопроект № 4232 «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» (щодо порядку приєднання ДП «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"»).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду