«Громадське радіо» призупиняє мовлення на «Українському радіо» з 1 квітня 2016 року

«Громадське радіо» призупиняє мовлення на «Українському радіо» з 1 квітня 2016 року

09:43,
1 Квітня 2016
3146

«Громадське радіо» призупиняє мовлення на «Українському радіо» з 1 квітня 2016 року

09:43,
1 Квітня 2016
3146
«Громадське радіо» призупиняє мовлення на «Українському радіо» з 1 квітня 2016 року
«Громадське радіо» призупиняє мовлення на «Українському радіо» з 1 квітня 2016 року
З 1 квітня «Громадська хвиля» призупиняє мовлення на частоті УР-1, у зв'язку із закінченням договіру.

Про це 31 березня увечері на своїй сторінці в Facebook повідомив генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія. «З завтрашнього дня на частоті УР-1 призупиняє мовлення "Громадська хвиля". Закінчився договір. Розірваний договір з "Радіо Ера", мовлення припиниться також завтра. Це були різні договори, і у нас з цими компаніями різні відносини. Але закон - один для всіх. Передбачаю хвилю "зради" на адресу НТКУ, і, як зазвичай, мільйон особистих хейт-спічів. Однак доти, поки відносини не будуть введені в законне поле - мовлення відновлено не буде. Так, НТКУ зараз доводиться вигрібати за те, що в системі не робилося роками, або було зроблено неправильно. У цьому мало щастя, і забагато ненависті. Але ж справжньою зрадою було б продовжувати консервувати цю ситуацію», – написав Зураб Аласанія.

Не продовжувати договір, дія якого закінчилася 31 березня, було вирішено вчора, 31 березня, на спільній зустрічі керівництва НТКУ та головного редактора «Громадського радіо» Кирила Лукеренка.

«Від завтра призупиняється вихід вечірньої прямоефірної програми «Громадська хвиля» на Першому каналі Українського радіо, але вона і надалі виходитиме на власних мовних потужностях Громадського радіо. Досі програму спільно готували до ефіру журналісти Громадського радіо і їхні колеги з Першого каналу Українського радіо. Програма «Громадська хвиля» почала виходити на УР-1 наприкінці лютого 2014 року», – йдеться в офіційній заяві «Громадського радіо».

З 1 квітня програму «Громадську хвилю» повністю виготовлятиме «Громадське радіо», а виходитиме програма на десяти FM і УКХ-передавачах «Громадського радіо» у Києві, на Донеччині і Луганщині. Також програму можна буде, як і раніше, чути через супутник «Астра 4А» й в інтернеті, на hromadskeradio.org. Крім того вона доступна на низці сайтів.

«Рішення про призупинення спільного виробництва ухвалене керівництвом Національної телекомпанії України, якому підпорядковується “Українське радіо”. Саме 1 квітня 2016 року закінчується термін дії договору між “Громадським радіо” і “Українським радіо”.

“Громадське радіо” має чудові відгуки від слухачів. Його команда вірить, що якісна прямоефірна програма “Громадська хвиля” повернеться в ефір “Українського радіо” приблизно за місяць, що разом з керівництвом майбутнього Суспільного мовлення будуть знайдені юридичні рамки для подальшої співпраці», – повідомляють на «Громадському радіо».

За словами головного редактора Кирила Лукеренка, 31 березня «Громадське радіо» отримало на конкурсі дві ліцензії на мовлення. За кілька місяців радіо має намір розпочати мовлення у Дніпропетровську на частоті 73,46 МГц і у Шполі Черкаської області, на частоті 105, 6 FM. Загалом «Громадське радіо» подавалося на чотири ліцензії. Мовлення у Олександрії на Кіровоградщині і Верховині на Івано-Франківщині розпочнуть приватні радіокомпанії.

Як повідомлялося раніше, програми «Радіо Ера» теж з 1 квітня не виходитимуть на хвилях «Українського радіо», оскільки Національна телерадіокомпанія України (НТКУ) припиняє спільне виробництво.

«У нашій країні звикли жити за принципом: "Друзям - все, ворогам - закон". Ця фраза, яка приписується одному з найодіозніших диктаторів ХХ століття - багаторічному президенту Парагваю Альфредо Стресснеру, настільки міцно увійшла в побут нашого суспільства, що будь-які дії, які виходять за цю логіку, викликають подив, причому саме у друзів. Цілі і завдання, які стоять перед Суспільним мовником зобов'язують нас діяти в іншу логіку: "Закон один для всіх", тому почали ми з себе, припинивши одночасно дію договору з "Ерою" і не продовживши договір з Громадським. Наша позиція проста. Спочатку ми виробимо юридичні механізми співпраці зі сторонніми компаніями і продакшенами, а вже потім повернемося до розмови про відновлення співпраці з тими компаніями, які відповідатимуть стандартам і цінностям Суспільного мовника», – сказав у коментарі сайту «Суспільне мовлення» перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Харебін.

За словами директора виконавчого філії НТКУ «Центральної дирекції «Українське радіо» Анатолія Табаченка у коментарі сайту «Суспільне мовлення» зазначив, що вивільнений ефір буде заповнений програмами «Українського радіо».

Нагадаємо, НРКУ в рамках закону про Суспільне мовлення об'єдналося з НТКУ, ставши центральної дирекцією Національної телекомпанії.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду