Суспільне мовлення в Україні: зробити швидко або якісно?
«Нам потрібно зрозуміти: ми хочемо зробити швидко чи ми хочемо зробити якісно. Перехід з січня 2015-го року на суспільне мовлення буде недоречним, оскільки ми фізично не встигаємо», - вважає директор із правових питань МГО «Інтерньюз-Україна» Павло Моісеєв, один з учасників вчорашнього круглого столу «Першочергові дії з впровадження суспільного мовлення в Україні».
Шеф-редактор "Телекритики" Наталія Лигачова звертає увагу на те, що у дискусії про те, як розбудовувати суспільне мовлення, уникають обговорення важливих питань. Зокрема досі є невирішеною форма власності суспільного мовлення, не зрозуміло, що робити з НТКУ (ліквідувати чи реформувати), чи буде проводитись роздержавлення ОДТРК і що робити з їхнім майном.
Вчора під час експертної зустрічі проявилася неготовність деяких представників медіа переходити з державного мовлення на суспільне. Так, генеральний директор КДРТРК "Центральний канал" Олександр Савенко заявив, що буцімто на сьогодні медіаспільнота "не має права позбавити місцеву владу свого інформаційного важеля". Медіа-юрист Ігор Розкладай на це відповів, що "єдиним рупором місцевої влади має бути її прозорість".
Експерт Ради Європи Ів Саломон та член Європейської мовної спілки Девід Льюіс наголосили на важливості для суспільства провести реформи у сфері мовлення до парламентських виборів. На думку Девіда Льюіса, хоча для України об'єднувати телебачення та радіо в одну організацію є нетиповим, слід обрати правильні шляхи і все-таки зробити це.
У нашому матеріалі - найцікавіші фрагменти вчорашнього експертного обговорення.