23 і 24 серпня «UА:Перший» підготував спеціальний ефір

23 і 24 серпня «UА:Перший» підготував спеціальний ефір

23:28,
21 Серпня 2015
4466

23 і 24 серпня «UА:Перший» підготував спеціальний ефір

23:28,
21 Серпня 2015
4466
23 і 24 серпня «UА:Перший» підготував спеціальний ефір
23 і 24 серпня «UА:Перший» підготував спеціальний ефір
У День Державного прапора і День Незалежності України «UА:Перший» транслюватиме урочистості, покаже прем’єри документальних стрічок, музичний концерт, а також програму «Подорожні». Про це повідомляє прес-служба каналу.

Програма неділі, 23 серпня, розпочнеться із прямої трансляції урочистостей до Дня прапора України. Після виступу Президента України Петра Порошенка канал покаже церемонії підняття державного прапора України у Львові, Києві й Харкові. Після цього глядачі зможуть подивитися короткий фільм «Гімн України. Ода державності».

Урочисту частину спеціального ефіру з нагоди Дня прапора України продовжать документальні фільми. Історію скульптора й художника Михайла Гаврилка на тлі початку ХХ століття розказано у документальному фільмі «Стеком і шаблею». Стрічка вийде в ефірі о 13:05.

Про роки існування Холодноярської республіки нагадає двосерійний документальний фільм «Вони боролись до загину», який вийде о 14:00.

Фільм «Губін» про захисника пам’ятки архітектури, шедевра механіки ХІХ століття – Сокілецький млин, Володимира Губіна вийде в ефірі «UА:Першого» у неділю, 23 серпня, о 17:05. Стрічці передуватиме спеціальний випуск «Першої студії», показ якого почнеться о 16:45. У цій програмі зустрінуться герой картини – Володимир Губін і режисер Ігор Чайка. Вони говоритимуть про те, що зараз відбувається на території Сокілецького млина та як зараз живе Губін.

Вечір святкового дня завершиться концертом з фестивалю «Країни мрій», який цього разу буде добіркою виступів музикантів на головній сцені однойменного фестивалю. Глядачі мають нагоду переглянути виступи гуртів «Мотор’ролла», ВВ, «Жадан і Собаки в космосі» та «Бумбокс».

День незалежності України, 24 серпня, «UА:Перший» розпочне із трансляції урочистостей з нагоди свята. Також цього дня відбудеться прем’єра проекту «На пам’ять», створеного за матеріалами архівних документів і відео, що розповідають про історію України. Окрім документів, глядачі дізнаються історії очевидців, які пригадуватимуть не лише події, а й свої переживання. Прем’єрний ролик нагадає часи, що передували підписанню Акту про здобуття незалежності України, а героєм першого випуску буде Левко Лук’яненко.

Ефір продовжать художні фільми, серед яких «Гетьманські клейноди» режисера Леоніда Осики, за мотивами повісті Богдана Лепкого «Крутіж», о 13:35.

Фільм «Нескорений» – в ефірі о 17:20. Режисер Олесь Янчук розповідає історію нерівної боротьби на теренах Західної України проти німецьких військ та диверсійних загонів НКВС СРСР, а згодом – з усією каральною силою СРСР. На чолі армії — талановитий командир, славетний генерал-хорунжий Роман Шухевич, знаний серед воїнів УПА як Тарас Чупринка. Долю цього командира покладено в основу фільму «Нескорений»: це вдала спроба художніми засобами донести до глядача правду про події воєнного та повоєнного часу в Західній України.

Документальний фільм «Сходи Якова» вийде в ефірі каналу в понеділок, 24 серпня, о 16:20. Любомир Гузар, Юрій Шухевич та Борис Білинський навчалися в одному класі Першої львівської гімназії. У кожного з них життя склалося по-своєму, попри це через 71 рік при зустрічі розповідатимуть про складне, але життєствердне. Єпископ Української греко-католицької церкви, політв’язень й онкохірург жартуватимуть, згадуватимуть забутих, говоритимуть про самотність, гріхи, хвороби і спокуту. Вони переповідатимуть свої сни, пригадуватимуть перші кроки по сходах, які у кожного – свої.

О 20:20 відбудеться прем’єра документального фільму «Без права на славу» – умовне продовження фільмів «Я – війна», «Я – док». Сніжана Потапчук та Світлана Коваль, які продовжують досліджувати людину, солдата в умовах війни, знову привезли з передової вражаючі кадри.

О 21:00 дивіться в ефірі «UА:Першого» пряму трансляцію концерту молодіжного симфонічного оркестру одержимих музикою «I, culture orchestra».

Завершить ефір 24 серпня випуск програми «Подорожні» – о 22:05. У ньому Ольга Герасим'юк спілкуватиметься з Ольгою Тимошенко, яка не сприймає слово «біженець». До анексії Криму героїня «Подорожніх» працювала директоркою української школи у Євпаторії, яка мала б називатися на честь філософа й поета Григорія Сковороди. Жінка й досі згадує свій останній випускний. Та отримавши другий шанс очолити школу вже у Києві, продовжує втілювати свої ідеї у навчанні й вихованні дітей. Ольга вважає: важливо, що ти залишиш після себе, тому коли у неї відібрали улюблену справу, вона продовжила її там, де відчуває, що на своєму місці.

 

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
picsfab.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду