ProMova презентувала 1-шу частину дослідження аудиторії для НСТУ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ProMova презентувала 1-шу частину дослідження аудиторії для НСТУ
За словами доповідача експерта компанії ProMova Вікторії Бриндзи, це соціологічне дослідження на тему користування радіо та телебачення, ставлення до вітчизняних медіа, метою та завданнями якого є глибоко зрозуміти аудиторію майбутнього суспільного мовлення для подальшого створення і корегування стратегії; зрозуміти спосіб та виміри сприйняття телебачення як складової медіа простору, зрозуміти основні практики користування медіа, мотивації та установки, а також запровадити основу для подальшого відстеження змін у ставленні до медіа та зокрема до суспільного мовлення.
Відповідно до дослідження, новинарний і розважальний контент дивляться переважно щодня або декілька разів на тиждень, інформаційно-аналітичний або просвітницький контент дивляться суттєво рідше. Рівень обдумування і обговорення з іншими всіх видів контенту є низьким. Глядачі стверджують, що дивляться всі види контенту радше повністю, а не фрагментами.
В результаті кластерного аналізу телевізійних практик виділилося сім груп глядачів телебачення: дві великі групи, що загалом складають 53,3% глядачів, дивляться усі види контенту, щоправда, з різними акцентами, це четверта (25,6%) і шоста (27,7%) групи.
П’ять менших груп надають перевагу окремим типам програм:
Група 1 (7,5%) – єдина з усіх, що не дивиться новин;
Група 2 (4,5%) – дивиться лише новини і трохи просвітницького контенту;
Група 3 (9,1%) – дивиться новини і робить акцент на аналітику;
Група 5 (8,2%) – взагалі не дивиться аналітику;
Група 7 (17,4%) – дивиться лише розваги і новини.
Щодо радіо, то більшість опитаних не слухали радіо протягом останніх шести місяців, переважно тому, що не мали доступу до нього, або не слухали свідомо. Слухачі ж музики надають перевагу новинам і просто музиці.
Відповідно до дослідження, частка тих, хто очікує отримати максимально правдиву інформацію з телебачення є суттєво меншою за частку тих, хто отримує інформацією з телебачення загалом (з інших досліджень). Більшості опитаних достатньо інформації з медіа для прийняття щоденних життєвих рішень, 12% - недостатньо.
Частка і улюбленого, і найгіршого медіа найбільша в телебачення. Перший національний назвали найгіршим 4% з тих, хто серед найгірших медіа назвали телебачення (від загальної кількості респондентів це 1%).
Повністю результати будуть оприлюднені згодом, після оприлюднення другої частини дослідження.