ProMova презентувала 1-шу частину дослідження аудиторії для НСТУ

ProMova презентувала 1-шу частину дослідження аудиторії для НСТУ

16:14,
14 Травня 2015
3287

ProMova презентувала 1-шу частину дослідження аудиторії для НСТУ

16:14,
14 Травня 2015
3287
ProMova презентувала 1-шу частину дослідження аудиторії для НСТУ
ProMova презентувала 1-шу частину дослідження аудиторії для НСТУ
Компанія ProMova 13 травня на черговому засіданні робочої групи з розробки стратегії створення НСТУ презентувала першу частину результатів проекту «Дослідження аудиторії для Національної суспільної телерадіокомпанії України».

За словами доповідача експерта компанії ProMova Вікторії Бриндзи, це соціологічне дослідження на тему користування радіо та телебачення, ставлення до вітчизняних медіа, метою та завданнями якого є глибоко зрозуміти аудиторію майбутнього суспільного мовлення для подальшого створення і корегування стратегії; зрозуміти спосіб та виміри сприйняття телебачення як складової медіа простору, зрозуміти основні практики користування медіа, мотивації та установки, а також запровадити основу для подальшого відстеження змін у ставленні до медіа та зокрема до суспільного мовлення.

Відповідно до дослідження, новинарний і розважальний контент дивляться переважно щодня або декілька разів на тиждень, інформаційно-аналітичний або просвітницький контент дивляться суттєво рідше. Рівень обдумування і обговорення з іншими всіх видів контенту є низьким. Глядачі стверджують, що дивляться всі види контенту радше повністю, а не фрагментами.

В результаті кластерного аналізу телевізійних практик виділилося сім груп глядачів телебачення: дві великі групи, що загалом складають 53,3% глядачів, дивляться усі види контенту, щоправда, з різними акцентами, це четверта (25,6%) і шоста (27,7%) групи.

П’ять менших груп надають перевагу окремим типам програм:

Група 1 (7,5%) – єдина з усіх, що не дивиться новин;

Група 2 (4,5%) – дивиться лише новини і трохи просвітницького контенту;

Група 3 (9,1%) – дивиться новини і робить акцент на аналітику;

Група 5 (8,2%) – взагалі не дивиться аналітику;

Група 7 (17,4%) – дивиться лише розваги і новини.

Щодо радіо, то більшість опитаних не слухали радіо протягом останніх шести місяців, переважно тому, що не мали доступу до нього, або не слухали свідомо. Слухачі ж музики надають перевагу новинам і просто музиці.

Відповідно до дослідження, частка тих, хто очікує отримати максимально правдиву інформацію з телебачення є суттєво меншою за частку тих, хто отримує інформацією з телебачення загалом (з інших досліджень). Більшості опитаних достатньо інформації з медіа для прийняття щоденних життєвих рішень, 12% - недостатньо.

Частка і улюбленого, і найгіршого медіа найбільша в телебачення. Перший національний назвали найгіршим 4% з тих, хто серед найгірших медіа назвали телебачення (від загальної кількості респондентів це 1%).

Повністю результати будуть оприлюднені згодом, після оприлюднення другої частини дослідження.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду