Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У конкурсі про суспільне мовлення перемогли радійники
Перше місце і нагороду в 3500 грн отримає заступниця головного редактора ТО «Промінь» Олена Зілінченко за передачу «"РАДІО-ПРЕС: спільно про суспільне" - гість Аудріус Сяурусевічус». На другому місці – робота журналіста радіо «Промінь» Дмитра Іванова «Розмова із Зурабом Аласанією». Він отримає 2500 грн.
Третє місце розділили між собою дві роботи, присвячені аналізу іноземного досвіду фінансування суспільного: «Фінансування суспільного мовлення: яку модель обрати Україні?» та «Хто заплатить за суспільне мовлення? Досвід країн Європи». Статті набрали однакову кількість балів. 1500 грн дістануться журналісту ІАЦ «Громадський простір», редактору інтернет-порталу «Європейський простір» Олександру Ярощуку, учасники Інформаційної кампанії «Сильніші разом!» Денис Горбач та Валентина Кузик також отримають нагороду 1500 грн.
В студентській номінації стаття «Своє бачення: як і навіщо реформувати обласні телерадіокомпанії» набрала найбільше балів. Її авторка - студентка 4 курсу Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка Катерина Коваленко.
Всього у конкурсі взяло участь 55 робіт, 23 з них - студентські.
До складу журі увійшли гендиректор НТКУ Зураб Аласанія, журналісти «Громадського радіо» Андрій Куликов та Наталка Соколенко, редактор відділу медіа газети «День» Вадим Лубчак та журналіст, викладач магістерської програми з журналістики УКУ Отар Довженко. Кожну роботу вони оцінювали по 5-бальній шкалі, враховуючи розкриття теми, інформативність, логічність аргументації, легкість сприйняття матеріалу.
Коментуючи роботи конкурсу, Вадим Лубчак зазначив: «Необхідність проведення конкурсу журналістських робіт з теми впровадження суспільного мовлення в Україні — надзвичайно важлива справа. В медіасередовищі нарешті має відбутися якісна дискусія, передовсім, щодо концепту майбутнього мовника, його смислових відмінностей від комерційного ТБ, стандартів та принципів роботи. Попри круглі столи та інші публічні заходи щодо перспектив суспільного, в Україні системно та глибоко на цю тему пишуть лише кілька медіа, зокрема газета «День» та сайт «Телекритика». Роботи журналістів, що брали участь в конкурсі, багато в чому в цьому плані показові. Вони, на жаль, засвідчили, що частина авторів мають не цілком повне уявлення що ж таке насправді Суспільне мовлення і головне – навіщо воно сьогодні Україні».
З ним згодний Андрій Куликов: «За всієі різноманітності конкурсних робіт, більшість подібні між србою впевненістю авторів, що суспільне мовлення в Украіні буде. Утім, іноді видається, що впевненість постає не з переконаності, що суспільне мовлення потрібне, а з того, що є відповідний закон. Отже, переконувати доведеться ще чимало, в тому числі – і в нашій гільдіі». Журналіст та телеведучий відмітив роботу «Сільська модель суспільного радіомовлення» журналістки часопису Жидачівщини «Новий час» Оксани Франків (робота невдовзі з'явиться на сайті «Суспільне мовлення»). «З робіт також відчутно, що замало уваги ми приділяємо громадському мовленню у системі суспільного. Тому так сподобався матеріал про "сільське радіо", з якого зрозуміло - що можна зробити просто на місці», - зазначив Куликов.
У номінації для школярів перемогу розділили роботи «Інформація без маніпуляцій» одеситки Юлії Татарчук та «Суспільне мовлення як прагнення до правди» Дениса Дриги, переселенця з Донецька, наразі мешканця в смт. Цумань. Переможці отримають 250 грн.
Урочисте вручення нагород відбудеться 27 квітня, час та місце буде оголошено згодом.
Конкурс був проведений громадською організацією «Телекритика» за фінансової підтримки Ради Європи.