«Інтер» має стати суспільним телеканалом

«Інтер» має стати суспільним телеканалом

16:57,
27 Лютого 2015
2176

«Інтер» має стати суспільним телеканалом

16:57,
27 Лютого 2015
2176
«Інтер» має стати суспільним телеканалом
«Інтер» має стати суспільним телеканалом
Зухвальство, з яким «Інтер» у новорічну ніч демонстрував «кобзонів», не залишає сумнівів у цілеспрямованості цього антиукраїнського шабашу. Фактично йдеться про зраду України, наругу над Небесною Сотнею та оскверненням пам'яті героїв, що загинули на Донбасі.

Реакція на антиукраїнську провокацію «Інтера» зводиться до двох пропозицій: анулювати ліцензію та заборонити в ефірі вітчизняних телекомпаній показ персон нон-грата, якщо такі будуть визначені законом України.

Як на мене, доволі ліберальні у випадку інформаційної війни, яку проти нас веде Росія, заходи, які до того ж можуть мати тимчасовий характер і не розв'язують проблеми на користь суспільства.

У свій час слушно зауважувалося, що державна інформаційна політика має спрямовуватися не тільки на перетворення державних каналів у суспільні, але й на осуспільнення  деяких комерційних каналів. Адже є нонсенсом, що окремі українські канали на ділі є антиукраїнськими.

А тому цілком справедливо на базі «Інтера» створити ще один канал суспільного телебачення. Тим більше, що існують питання щодо прийнятих Національною радою з питань телебачення і радіомовлення рішень про надання «Інтеру» ліцензій на мовлення. Відповідні доповнення можна зробити в існуючому законі України про суспільне телерадіомовлення, яким передбачається створення громадського ТБ і РМ на базі НТКУ, НРКУ і обласних державних ОДТРК.

Практика існування кількох суспільних мовників цілком відповідає європейській традиції. Скажімо, у Німеччині існують два суспільні телеканали і від цього німецьке суспільство тільки у виграші.

В Україні, де комерційні канали дуже часто майже цілковито залежать від політичної орієнтації олігархів-власників, яка не завжди проукраїнська, поява ще одного суспільного телеканалу не завадить. А точніше буде корисною.

Кажуть, що війна добрий привід для проведення радикальних соціально-економічних реформ. Варто додати - і радикальних  реформ  у сфері медіа.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
v-kirovograde.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду