Ентузіаст зберіг старі сайти Бі-бі-сі

17:26,
16 Лютого 2011
1214

Ентузіаст зберіг старі сайти Бі-бі-сі

17:26,
16 Лютого 2011
1214
Ентузіаст зберіг старі сайти Бі-бі-сі
Залишити надбання телерадіомовної корпорації у розпорядженні людства коштувало 4 долари.

Невідомий ентузіаст зберіг контент сайтів, які корпорація Бі-бі-сі перестала підтримувати і готувалася видалити з глобальної мережі, повідомила в своєму британському виданні газета METRO.

Нагадаємо, через скорочення фінансування Бі-бі-сі підготувала до закриття протягом наступного року понад 170 сайтів, контент яких став би в такому разі недоступним для користувачів в онлайні. Серед цих сайтів переважають ресурси, створені на підтримку популярних у минулому телепрограм і фільмів.

Ці плани корпорації викликали у невідомого ентузіаста бажання зберегти контент цих сайтів в інтернеті. Він створив архів усіх матеріалів, витративши на це, за його власними підрахунками, біля 4 доларів. Архів викладений для вільного доступу на торренті bbc.closing.sites.archive.torrent.

Хоча ініціатор цієї акції зберігає анонімність, журналісти газети вважають, що це колишній працівник Бі-бі-сі, програміст Бен Меткалф, відомий також як dotBen, який мешкає зараз у США. В своєму твітері він виклав посилання на архів та пояснив, що в ньому «сайти, що їх збирається закрити Бі-бі-сі».

Газета виділяє серед збережених сайтів WW2 People's Warproject, присвячений згадкам людей про Другу світову війну. Сайт вміщує поняд 47 тисяч текстів, у яких реальні люди згадують події війни. Його фотоархів містив 15 тисяч фотографій того часу. Цей сайт, як і багато інших, уже давно не оновлювався.

Ініціатива невідомого викликала активне обговорювання в мережі та палку підтримку багатьох людей, зокрема колишніх працівників Бі-бі-сі та істориків. Підтримали цю ідею й у самій корпорації: в офіційному твіттері відділу розробок та розвитку корпорації з’явився такий запис: «…ми значною мірою приємно вражені цією новиною».

«Медіаграмотність»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду