Як ВВС перевіряє надіслані користувачами дані для своїх репортажів

11:45,
20 Травня 2011
1678

Як ВВС перевіряє надіслані користувачами дані для своїх репортажів

11:45,
20 Травня 2011
1678
Як ВВС перевіряє надіслані користувачами дані для своїх репортажів
У ньюзрумі є спеціальний підрозділ з верифікації генерованого користувачами контенту, він працює за встановленим алгоритмом.

 

Останні революції в Тунісі, Єгипті, Сирії та Лівії, а також землетрус в Японії, дали величезну кількість контенту від користувачів, пише журналіст Алекс Мюррей у блозі ВВС. Процес перевірки фактів став більш складним і включає:

 

- перевірку географічних даних за мапами

 

- звірку фотографій з імовірного місця подій з більш ранніми зображеннями того ж місця

 

- співпрацю з колегами з арабської служби ВВС та ВВС Моніторингу з метою упевнитися, що мова та акценти дійових осіб відповідають місцевості

 

- пошук першоджерела, куди було завантажено фото- чи відеоконтент з метою встановлення дати і часу його першої публікації

 

- звірку з даними метеослужб з метою упевнитися, що погода у вірогідному місці подій у заявлений час відповідає реаліям

 

- перевірку видів озброєння та номерних знаків транспорту на відповідність тим, що прийняті в країні

 

- створення бази вже перевірених матеріалів, на які колеги можуть посилатися

 

Процес верифікації може займати як секунди (коли, наприклад, очевидець висунув свій ноутбук з веб-камерою з вікна, аби підтвердити своє місцезнаходження) до годин. Допомога працівників ВВС, які виросли у країні подій і перебувають в одному ньюзрумі з перевіряючими, має величезне значення. Під час верифікації, зокрема, перевіряються профайли у соцмережах тих людей, які надіслали контент. У працівників підрозділу є також чіткі внутрішні гайдлайни щодо того, як спілкуватися з контрибуторами, аби не піддати їх ризику. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
tednguyenusa.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду