Арам Габрелянов розповів про ставлення росіян до Путіна і як «Известия» відрізняються від Wall Street Journal

16:17,
13 Липня 2011
1043

Арам Габрелянов розповів про ставлення росіян до Путіна і як «Известия» відрізняються від Wall Street Journal

16:17,
13 Липня 2011
1043
Арам Габрелянов розповів про ставлення росіян до Путіна і як «Известия» відрізняються від Wall Street Journal
Арам Габрелянов, котрий у квітні 2011 обійняв посаду голови ради директорів ВАТ «Ре­дакция газеті «Известия», до цього працював у таблоїдному бізнесі, заснувавши ряд видань подібного формату. Нагадаємо, що через місяць після його призначення редакція «Извес­тий» переїхала з Пушкінськой площі –  переїзд супроводжувався гучними масовими звільнен­нями співробітників газети. Новий видавець «Известий» розповів журналістові Олегу Каши­ну про свою стратегію роботи із підлеглими, ставлення росіян до Путіна і відмінності макету газети «Известия» від Wall Street Journal.

Олег Кашин одразу поцікавився, навіщо всі видання Габрелянова і зокрема «Известия»  «крадуть дизайн у більшості західних газет». Габрелянов подумав і пояснив: «По-перше, ми не крадемо, ми запозичуємо. По друге: ми вже переробили макет «Известий». Тут є що-небудь схоже на The Wall Street Journal? Ні». Вочевидь, мова йде про відмінності, що полягали в усуненні рубрики Головні новини і незначному редизайні.

На думку Габрелянова, такий макет мають близько сімдесяти газет у всьому світі і його однозначно винайшов не The Wall Street Journal. До того ж видавець має власну точку зору на стратегію роботи у медіа-бізнесі. «Я з першої хвилини казав: для того, щоб почати щось робити, необхідно спочатку хоча б навчитися повторити», – сказав він.

Також Арам Ашотович розповідає, що вирішив одразу ж показати «Известиям» хто тут «лідер» і без вагань анонсував власні методи роботи з підлеглими. Всі телефонні розмови зі стаціонарних телефонів редакції записуються та прослуховуються. Такі методи, на його думку, цілком логічні, коли мова йде про контроль за роботою журналістів. До того ж видавець звільнив працівників редакції, які потрапили в неї «по знайомству», не зважаючи на професійний досвід і посаду: «Я прийшов, познайомився, а один із замів підійшов з візиткою і мені говорить: «Ви врахуйте, я тут від того-то і того-то». Я говорю: «Сідай». Він сів. Говорю: «Дай візитку». Він дав – «Вільний, ти тут не працюєш, до побачення».

Фото: OpenSpace

Наостанок, вже вдавшись до екзистенційних розмірковувань про сім’ю та націю як її глобальний масштаб, Габрелянов вирішив, що на обговорення вчинків батьків та «лідерів сім’ї» в самій сім’ї слід накладати табу. В цьому, на його думку, полягає зміцнення сімейних уз. І, відповідно – державної свідомості. «Я і не приховую, що це заборонена тема для країни: Путін – президент, прем’єр-міністр, я завжди це казав. Президент, прем’єр-міністр і патріарх всієї Русі – це три заборонені теми», – каже видавець «Известий».

На цілком логічне зауваження, що Путін – це все ж-таки не його батько, відповідь у російського медіа-магната також є: «Так, він мені не папа, але він – це країна, це така ж нація, розумієш, він папа нації, пред’явити Путіну нічого не можна. …У мене є племінники, вони знають, що дядя Арам – це папа нашої родини, він лідер нашої сім’ї. Неможна, навіть якщо дядя Арам п’яний нап’ється і з бабами там, неможна це обговорювати, розумієш. Є якісь речі, котрі для зміцнення».

За матеріалами OpenSpace

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
OpenSpace
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду