Вищий суд Ефіопії звинуватив в тероризмі п’ятьох журналістів

10:02,
9 Вересня 2011
1151

Вищий суд Ефіопії звинуватив в тероризмі п’ятьох журналістів

10:02,
9 Вересня 2011
1151
Вищий суд Ефіопії звинуватив в тероризмі п’ятьох журналістів
В Аддіс-Абебі звинувачено в тероризмі двох ефіопських, двох шведських журналістів і заочно – редактора розміщеного в США новинного форуму, що критикує уряд. Про це з посиланням на місцеві джерела повідомив в четвер Комітет захисту  журналістів (CPJ).

Захисники заступника головного редактора тижневика Awramba Times Вубшета Тайє (Woubshet Taye) та колумністки видання Feteh  Рійот Алему (Reeyot Alemu) розповіли CPJ, що минулого вівторка  журналісти постали перед вищим судом. Тайє та Алему звинуватили у причетності до заколоту і тримають у в’язниці з моменту їх арешту в червні.

В Аддіс-Абебі також заочно висунуто  звинувачення  Еліасу Кіфле (Elias Kifle) – редактору американського антиурядового форуму Ethiopian Review.

Того ж дня у тероризмі звинуватили шведських журналістів  Йогана Перссона (Johan Persson ) та  Мартіна Шіббі (Martin Schibbye), арештованих у липні  на сході Ефіопії, де діє Національний фронт визволення Огадена (НФВО). В електронному повідомленні CPJ речник МЗС Швеції Андерс Перле підтвердив інформацію. За його словами, репортерів  звинувачували  «у тероризмі та порушенні міграційних законів» за відсутності адвоката. Натомість в інтерв’ю Bloomberg  речник ефіопського уряду стверджував, що шведські журналісти з’явилися на території країни «з ватагою терористів» і «навіть тренувалися зі зброєю». Як повідомляє Agence France-Presse, ці кадри було показано під час судового слухання.

Згідно з розслідуванням CPJ, ефіопський уряд заблокував доступ незалежних медіа до населеного сомалійцями регіону, де з 1984 Національний фронт визволення Огадена влаштував заколот проти Аддіс-Абеби. 2007 року звідти було вигнано журналістів The New York Times, а 2010 – американського кореспондента Хітера Мердока.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду