В Сараєво пройшла конференція, присвячена суспільним медіа в Південно-Східній Європі (оновлено)

11:54,
17 Листопада 2011
1458

В Сараєво пройшла конференція, присвячена суспільним медіа в Південно-Східній Європі (оновлено)

11:54,
17 Листопада 2011
1458
В Сараєво пройшла конференція, присвячена суспільним медіа в Південно-Східній Європі (оновлено)
14 листопада в Сараєво за підтримки Європейського союзу відбувся перший регіональний захід, присвячений суспільним медіа, аналізу трансформації, що відбулася с державними медіа за останні 20 років.

На конференції зібралися 50 учасників – керівники суспільних мовників, представники урядових структур та громадянського суспільства. Загалом вони представляли 12 країн Південно-Східної Європи.

Йосип Поповац  (Josip Popovac), президент Європейської асоціації служб суспільних медіа у Південно-Східній Європі, відзначив, що головними передумовами успішності суспільного мовлення є політична та економічна незалежність, стабільне фінансування та контроль громадськості. Майбутнє суспільних медіа залежить від зрілості демократії, розвитку громадянського суспільства, віри та підтримки розвитку незалежної професійної журналістики.

Підсумки заходу були підбиті у резолюції. Учасники, зокрема, постановили, що усім відповідальним інституціям необхідно належним чином імплементувати  законодавство про функціонування суспільного мовлення, опікуватися подальшим розвитком суспільних медіа, забезпечити конкурентоспроможність на ринку ЗМІ. Беззастережним для суспільних мовників є дотримання незалежності інформації та професійного рівня роботи.

На думку учасників, суспільні медіа, а також громадські організації та журналістські об'єднання мають робити все можливе для створення і підтримання на високому рівні професійних стандартів.

Необхідно також забезпечити підтримкою журналістські розслідування, можливо, шляхом створення груп професіоналів, які працюватимуть при кожній компанії – суспільному мовнику в Південно-Східній Європі і які потім приєднаються до служб регіонального рівня і працюватимуть для виявлення найбільш характерних проблем регіону.

Учасники також вирішили запропонувати Європейської комісії, Раді з регіонального співробітництва, Європейському мовному союзу, Організації з безпеки і співробітництва в Європі в межах своїх повноважень, підтримати суспільне мовлення як головний чинник у процесі демократизації на далеку перспективу.

Повний текст Резолюції

Відео з події

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
RCC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду