Нідерландський суспільний мовник VPRO звинувачують в антисемітизмі

10:04,
17 Березня 2012
1437

Нідерландський суспільний мовник VPRO звинувачують в антисемітизмі

10:04,
17 Березня 2012
1437
Нідерландський суспільний мовник VPRO звинувачують в антисемітизмі
Компанію змусили видалити зі свого сайту одну з ігор, яка порушувала людські права.

Ще у листопаді 2010 року на своїй інтернет-платформі для молоді Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep (Ліберально-протестантська телерадіокомпанія) запустила сатиричну гру, в основу сюжету якої було покладено конфлікт між Ізраїлем та Палестиною. Користувачам пропонувалося колонізувати Західний берег ріки Йордан за допомогою таких «інструментів», як «картка Анни Франк» та «єврейська скупість». Однак гра The Settlers of the West Bank («Поселенці Західного берегу») викликала суспільний резонанс лише зараз.

Ронні Нафтаніель (Ronny Naftaniel), голова Гаазького центру інформації та документації Ізраїлю, висловився з цього приводу так: «Гру потрібно було видалити одразу ж після перших скарг на неї. Вона заснована на упередженнях, що є неприйнятним як для євреїв, так і для нідерландців. Це просто ганьба, що VPRO видаляє її лише після того, як про гру написала The Jerusalem Post. Вони повинні були вчинити так самостійно».

Бенджамін Тоубер (Benjamin Teuber), директор одного з відділів Catan board game company, провідної фірми з розробки ігор, каже, що їхню організацію не було інформовано про цей проект. До того ж, знаючи про нього, вони ніколи не схвалили б його. Від також додав, що сама ідея The Settlers of the West Bank перейшла межі доречної сатири.

Але ця гра виявилася не єдиним прецедентом. Останнім часом матеріали антисемітського характеру стали часто з’являтися в нідерландській пресі. Експерти вважають, що в країні настала пора для дискусій про те, як ЗМІ демонізують образ Ізраїлю та сприяють поширенню антисемітських настроїв у країні.

Джерело: The Jerusalem Post

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: rnw.nl
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду