Велика Британія відзначає завершення ери аналогового телебачення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Велика Британія відзначає завершення ери аналогового телебачення
В одній з галерей Університету Вестмінстера (Westminster University) розташована інсталяція, створена одним із засновників британського відеоарту Девідом Холлом (David Hall). Вона являє собою сотні телеприймачів, що налаштовані на п’ять різних аналогових каналів і одночасно показують різні програми – наприклад, мультфільм «Сімпсони», серіал «Вона написала вбивство» та інші передачі суспільних мовників Великої Британії. Усі телевізори розміщені на міцній сітці, натягнутій художником на спеціальний каркас, і кожен з апаратів неначе підвішений на товстий електричний кабель, що звисає зі стелі.
Виставка триватиме до 18 квітня. Саме тоді країна остаточно перейде на цифровий формат трансляції телевізійних програм. Першим відключать BBC2 (4 квітня), згодом – всі інші канали. У мить припинення аналогового мовлення, вперше запущеного у Великій Британії в 1936 році, телевізори в галереї показуватимуть лише «білий шум» – порожній екран і шипіння.
«Звук, що йде з усіх каналів одночасно, являє собою чудову какофонію», – розказує про свої враження куратор виставки Майкл Мезір (Michael Maziere). Старі телевізори для інсталяції художник отримав від людей, які збиралися просто викинути їх, замінивши на новіші.
Інсталяція стала розвитком більш раннього твору автора – аналогічної композиції зі 101 телевізора, презентованої ним у 1975 році. Однак якщо 37 років тому експонати виставки Холла уособлювали технічний прогрес, нині порівняно з сучасними плазмовими телевізорами або планшетними комп’ютерами вони є радше реквіємом за епохою, що минає.
Джерело: Independent, Вести