Американська PBS визначила нові принципи неупередженості

11:55,
5 Квітня 2012
1916

Американська PBS визначила нові принципи неупередженості

11:55,
5 Квітня 2012
1916
Американська PBS визначила нові принципи неупередженості
У зв’язку з майбутніми виборами в США, які відбудуться восени цього року, суспільний мовник видав правила, що регулюватимуть участь співробітників у політичних та громадських акціях, а також їх активність у соціальних мережах.

Ці правила почнуть діяти з 1 червня 2012 року. Вони спрямовані на те, щоб значно обмежити участь журналістів в політичних акціях, громадських організаціях. А також контролюватимуть будь-які інші дії, що можуть розглядатися як загроза неупередженості державного мовника. Прописуються в них і параметри того, що працівники можуть публікувати в своїх Facebook та Twitter блогах. Зазначимо, що така практика є традиційною в американській журналістиці.

Голова редакційної колегії PBS, професор Джо Піротта (Joe Pirotta) зауважив, що компанія вже давно визначила для себе такі принципи, і їхнє оновлення  було лише питанням часу.

Найбільшу дискусію в цьому «кодексі професійної етики» викликало положення про «сприяння неупередженості через обмеження діяльності співробітників». Буквально воно вимагає, щоб ведучі, режисери, редактори та журналісти цієї компанії не брали участі в жодному громадському заході. Адже висловивши свою позицію відкрито, вони можуть піддати сумніву об’єктивність тих думок, що висвітлює PBS.

Далі у документі зазначаються позиції, «що можуть заплямувати репутацію працівника, а, отже, і всієї компанії». Серед них – лобіювання інтересів певної політичної партії та участь журналістів у  дебатах. Крім того, співробітники не повинні долучатися до публічного обговорення проблем економіки, політики, фінансів поза телевізійним ефіром.

Але і у цих правилах є винятки. Так, журналіст має можливість навіть займатися політичною діяльністю. Для цього потрібен лише дозвіл редактора, який, власне, і оцінює можливий ризик компанії в такій ситуації.

Однак якщо працівник порушить якісь з цих положень, до нього будуть застосовані санкції, що залежатимуть від масштабів його професійної помилки.

Зважаючи на наближення виборів у країні, найактуальнішим пунктом цих принципів є участь журналістів PBS в політичних мітингах. Джо Піротта каже, що в цьому питанні все відносно: «Одна річ – бути частиною натовпу, а зовсім інша – стояти на сцені». Тож ці обмеження також мають певні нюанси. 

Джерело: The Malta Independent

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
pbs.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду