Оголошено порядок подання заявок кандидатів до ради суспільного мовлення РФ

14:43,
5 Травня 2012
1168

Оголошено порядок подання заявок кандидатів до ради суспільного мовлення РФ

14:43,
5 Травня 2012
1168
Оголошено порядок подання заявок кандидатів до ради суспільного мовлення РФ
Суспільна палата оголосила про висунення кандидатів до ради суспільного телебачення. Заявки  надходитимуть протягом 45 днів, після чого палата повинна підготувати шорт-лист з 25 осіб, який буде переданий президентові.

Рада СП буде здійснювати «громадський контроль» за діяльністю нового телеканалу, який має запрацювати з 1 січня 2013 року. За указом президента Суспільна палата повинна набирати кандидатів до ради з умовою, що її склад все одно затверджуватиметься главою держави. Коли процес завершиться, ним буде вже Володимир Путін.

Минулого тижня членам Суспільної палати був розісланий проект порядку формування списку кандидатів із супровідним листом від першого заступника секретаря Суспільної палати Михайла Островського. «Велике прохання не давати коментарі пресі і не поширювати ці матеріали в ЗМІ до остаточного узгодження», – зазначив пан Островський, який до переходу в Суспільну палату працював у президентській адміністрації, в тому числі на посаді заступника керівника управління з внутрішньої політики.

Висувати кандидатів до ради зможуть громадяни віком від 21 року і юридичні особи, за деякими винятками. Організації не зможуть висунути свого кандидата протягом року після того, як їм винесуть попередження за екстремізм, якщо вони перебувають в процесі ліквідації і якщо вони були зареєстровані менш ніж за рік до закінчення терміну повноважень членів ради. Членом ради може стати громадянин віком від 25 років, «який має вищу освіту й особливі заслуги перед державою і суспільством, активну громадянську позицію і досвід громадської, творчої чи наукової діяльності». При цьому до ради, як і прописано в указі президента, не пустять членів Федеральних зборів, Суспільної палати, а також чиновників.

На збір заявок Суспільна палата відводить 45 днів, після чого 15 днів буде на те, щоб скласти проект списку кандидатів. До шорт-листа з 25 осіб, який розглядатиме президент, потраплять ті, за кого члени палати віддадуть найбільше голосів, тобто голосування буде рейтинговим. Втім, «реальна» робота з формування ради із суспільного телебачення проходитиме вже у президентській адміністрації.

Джерело: КомменсантЪ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду